Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Öğrenme 2023

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Öğrenme 2020

Ziraat Bankası Hesabınıza ilişkin IBAN numaranızı Bankanın web sitesi üstünden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN No Hesaplama için
https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/MusteriIliskileri/Pages/IBANHesaplama.aspx 

linkine tıklayarak Ziraat Bankası IBAN Hesaplama Sayfasına ulaşabilirsiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgilere gereksinim duyacaksınız:

  • Şube Kodu ya da Şube İsmi
  • Satın alan No
  • Ek No

Şube Kodu ; Eğer Şube Kodu’nu biliyorsanız, sayfanın üst kısımdaki “Şubeleri Kodlarına Bakılırsa Sırala” seçeneğini seçmelisiniz. Ziraat Bankası Şube Kodu’nu öğrenmek istiyorsanız, sayfanın üst kısmındaki “Şubeleri İsimlerine Bakılırsa Sırala” ile de Şubenizi seçmelisiniz. Kart Hesap numaranızdaki ilk dört hane Şube Kodudur.

Satın alan No ; 8 Hanelidir. Hesap numaranızdaki ilk 4 haneden sonraki 8 hanede yazan numarayı girmelisiniz.

Ziraat Bankası Ek No ; Hesabınızın son dört rakamından oluşmaktadır. Ziraat Ek No 5001 ya da 5002 olmaktadır.

Bu alanları doldurduktan sonrasında Sağ tarafta yer edinen hesapla yazısına tıkladığınızda İş Bankası Hesabınıza ilişkin IBAN numarası karşınıza çıkacaktır.

Ziraat Bankası IBAN Numarası Kartın Neresinde Yazar? Ziraat Kart Numaranız 1111888888885001 bulunduğunu varsayalım:

Ziraat Kart Numarasından Ziraat Satın alan Numarası Iyi mi Öğrenirim?

Banka Kartı Numaranızın 1111888888885001 bulunduğunu varsayalım. Ziraat Satın alan Numarası 8 haneli 88888888’dir.

Ziraat Banka Kart Numarasından Ziraat Bankası Şube Kodunu Iyi mi Öğrenirim? 

Ziraat Banka Kartı Numaranızın 1111888888885001 bulunduğunu varsayalım. Ziraat Şube Kodu 4 haneli 1111’dir.

Ziraat Ek No Nedir? Ek No Kartın Neresinde Yazar? Ziraat Ek No Iyi mi Öğrenirim?

Ziraat Bankamatik Kartı Ek No Nerede Yazar? Numaranızın 1111888888885001 bulunduğunu varsayalım. Ziraat Ek No 4 haneli 5001’dir. Ziraat Ek No 5001 ya da 5002 olmaktadır.

Ziraat Bankası IBAN Numarası Kaç Hanelidir? Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir.

IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz? IBAN Numarası Niçin Lüzumlu?

Bankanızdaki Hesaplar Arası Para transferi yanı sıra, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. IBAN Numarasını bildiğinizde bu işlemleri daha kısa sürede yapabilirsiniz.

IBAN Hesaplama işlemini yalnız kendi hesabınız için değil, para transferi gerçekleştireceğiniz başka bir hesap için de kullanabilirsiniz. Bunun için de yukarıda yazan 3 bilgiye ihtiyacınız olacak. Para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız, işleminizi oldukça daha kısa sürede yapmanızı sağlar.

IBAN Doğrulama Nedir?

IBAN No Kime ilişkin bulunduğunu iyi mi öğrenebilirim? IBAN Numarası Hangi Bankaya Ilişkin? IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını şu adresle doğrulayabilirsiniz: Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası Bu sayfa ile girdiğiniz IBAN Numarasının kime ilişkin bulunduğunu ve hangi bankaya ilişkin bulunduğunu denetim edebilirsiniz. IBAN Geçerlilik Hesabı da böylece yapmış olmuş olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu gene bu sayfadan denetim edebilirsiniz. Yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ilişkin bulunduğunu böylelikle öğrenebilirsiniz.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy