Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar 2023

Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar 2020

2020 yılı yeni kurulan firmalar için kredi uygulamaları ana para giderlerinin geri kazanımı, yeni maaş ödemeleri, şirket kirasının karşılanması benzer biçimde faaliyetlere parasal kaynak oluşturulmaktadır. Bankalar, yeni kurulan şirketlere kredi seçeneklerini düşük faiz oranları ile sunup, ödemede düşük taksit miktarı uygulamaktadır. Kimlik belgesi, imza beyanı, sicil kaydı ve iş yerine ilişik kira sözleşmesi ya da tapu ile şubelerden yeni iş yeri kredisi başvurusu yapılmaktadır. Meydana getirilen başvuruda uyulması ihtiyaç duyulan şartlar ve yeni iş yeri kredisi veren bankları şu şekilde inceleyebiliriz;

Yeni Kurulan Şirketlere Yönelik Kredi Çekme Şartları Nedir?

Yeni kurulan şirket kredileri başvurusu için şartlar hem şirket sahibine hem de şirket yapısına yönelik ele alınan yasal unsurlardan oluşmaktadır. Şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kredi puanınızın risk teşkil etmemesi gerekir. Bu Borç bakiye miktarı yüksek olup, geri ödeme gücü düşük olan kişilerin kredi notları da düşük olacağı için başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Yeni iş yeri kredi kullanımı için kişinin ve işletmenin yasal olarak vergi borcunun bulunmaması, SGK kayıtlarında yüklü borç bakiyesinin olmaması gerekmektedir.
 • Şirket bilançosu ve şirket etkinlik resmi belgeleri, banka kanalına verilmelidir.
 • Firmanın minimum 1 senedir etkinlik gösteriyor olması gerekmektedir.
 • Ziraat odaklı yeni şirket başvurusunda dosyaya eklenen tapu kaydı yasal olmalıdır.

Ziraat Bankası Yeni Kurulan Şirketlere Avantajlı Kredi Seçenekleri

Ziraat bankası avantajlı yeni kurulan şirket kredisi seçeneğinden faydalanarak şirket yapısına en uygun geri ödeme planını seçilebilmektedir. Banka, Kobilere, gezim sektöründe etkinlik gösterenlere, ziraat odaklı şirketlere, su ürünleri temelli iş yerlerine, eczanelere ve bunun benzer biçimde birçok sektöre yönelik çalışan işletmeye kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Hazırladığı kredi paketleri ile şirketlerin yatırım oranlarını desteklemektedir. Hem de gün içi kredisi, basar kredi, mekanizasyon, iskonto kredisi benzer biçimde seçenekler ile işletmelere destek vermektedir. Kredi başvurusu şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. En yakın şubeye giderek, yeni oluşturulan şirketinizin iş kolunu belirtip, sizden istenen evrakları tamamlayarak, başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Müracaat sonrası pozitif bilgilendirmeler banka kanalınca tarafınıza yapılmaktadır.

Halkbank Yeni Şirket Sahiplerine Kampanyalı Kredi

Halkbank yeni kurulan firmalar için kredi kampanyası uygulamaları yeni kurulan gezim, ziraat şirketlerine ve esnaflara düşük faizli kredi çeşitleri sunmaktadır. KOBİ istihdam destek kredisi adı ile oluşturulan kredi seçeneğinin kampanyalı koşulları;

 • Düşük faiz ile 60 aya varan vade sisteminden faydalanmayı sağlayabilmesi,
 • Firmanın 6 aylık bankacılık işlemlerini masrafsız yapabilmelerini sağlaması,
 • Yeni iş başı icra eden çalışanların bir senelik ferdi kaza sigortasından ücretsiz bir şekilde faydalanabilmesi,
 • Sunmuş olduğu kredi sınıfları içinde çay sektörü destek paketini bulundurması,
 • Çay destek paketi ile yeni girişimcilerin yaş çay alımı harcamalarını karşılamasıdır.

Vakıf Bank Yeni İş Yerlerine Kredi

Vakıf Bank yeni iş yeri kuranlara kredi kullanımını uzun vade ya da kısa vade seçenekleri ile ayarlayabilmeyi sağlamaktadır. Vakıf Bank, yeni kurulan şirketlere kredi kullanımında uzun ve kısa vadeli seçenekleri, uygun geri ödeme planları ile sunmaktadır. Vakıf Bank yeni iş yeri kredilerinde yüzde 1,16 faiz oranı üstünden, 1.436 tl aylık taksit miktarı sunmaktadır. Müracaat için şubelerin ziyaret edilmesi ya da Vakıfbank resmi web adresinden süratli müracaat sekmesi kullanılarak müracaat yapılmalıdır. Vakıfbank şubesi yolu ile kredi müracaat formu doldurup, yazımızda yer edinen ‘’kredi başvurusu için ihtiyaç duyulan evraklar’’ başlığı altındaki evrakları şube çalışanlarına ileterek kredi talebini gerçekleştirebilirsiniz. Süratli müracaat sonrası da evraklar şubeye iletilerek kredi başvurusu tamamlanmaktadır.

İş Bankası Yeni İşletme Kredisi İle Büyüyen Yatırımlar

İş bankası yeni şirket yatırımlarını destekleyici kredi modelleri ile yatırımlara yönelik parasal gücün arttırılması ve kampanyalı koşullardan yararlanılması sağlanmaktadır. Banka kanalı gayri nakdi kredi türünde de finansman ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktadır. Banka, yeni iş bölgeleri için akreditif, aval kabul kredileri benzer biçimde gayri nakdi işlemler alnında da kredi seçenekleri sunmaktadır. İş Bankası yeni iş sahiplerine sunmuş olduğu nakdi krediler;

 • İş yeri kira kredisi,
 • Ufak ölçekli iş bölgeleri için tl kredisi,
 • Kendi işim kredisi,
 • Tarıma destek kredisi,
 • Arsa kirası kredisi,
 • KOBİ kredisi,
 • Esnaf kredisi,
 • Altın işletme kredisidir.

En yakın İş Bankası şubesine gidip, bireysel alan kişi temsilcisi yardımı ile kredi talep formu doldurarak ve lüzumlu evrakları teslim ederek müracaat sağlayabilirsiniz. Müracaat esnasında ihtiyaç duyulan belgeleri ‘’yeni işletme kredisi başvurusu için ihtiyaç duyulan evraklar’’ başlığı altında yazı içinde bulabilirsiniz.

TEB Yeni Kurulan İş Bölgeleri Kredi Kampanyaları

Türkiye Iktisat Bankası yeni iş sahiplerine kredi kampanyaları sunarak, kredisi onaylana kişilerin bankacılık işlemlerinden parasız yararlanmasını sağlar. Kampanyalardan girişimciler, hanım girişimciler, çiftçiler, Kobiler, esnaflar yararlanabilmektedir. Türkiye Iktisat Bankası yeni işletme kredisinden faydalanan kişiler, kredi kartı, banka kartı kullanımında da kampanyalardan yararlanabilmektedir. Bankanın, alan kişi hizmetleri yeni kurulan işletmelere sağladıkları kampanyalar hakkında danışmanlık verip, kişisel bilgilerini teyit ederek kredi başvurusu oluşturmaktadır. Alan kişi hizmetlerine 0850 200 0666 telefonu yolu ile ulaşılabilmektedir. İlerleyen süreçte yasal evraklar banka kanalına teslim edilmelidir. Kredi talebi için şubeye gidip direkt müracaat da yapılabilmektedir. Kredi müracaat formunu doldurarak ve evraklarınızı ileterek kredi talebinde bulunabilirsiniz. İş sahanıza ve kullanacağınız kredi çeşidine uygun evrakları yazımız içinden öğrenebilirsiniz.

Yeni İşletme Kredisi Başvurusu İçin Ihtiyaç duyulan Evraklar

Yeni iş yerlerine kredi başvurusunda lüzumlu belgeler işletme sahibi olan kişinin yasal olarak kredi kullanmaya ne kadar uygun bulunduğunun görülmesini sağlamaktadır. Evrakların iletilmesi sonrası, banka kanalınca krediye dair pozitif bir yanıt sunulabilmektedir. Yeni iş yeri başvurusu için lüzumlu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kimlik belgesi
 • Kişinin İmza beyanı belgesi
 • Muhasebeci Vekaleti
 • İkametgah belgesi
 • Vergi kaydı beyanı, belgesi
 • Resmi Sabıka Kaydı Belgesi
 • Yeni iş kredisini ziraat, endüstri ve hayvancılık alanında kullanacak kişiler, tapu ve kira sözleşmesi, iş etkinlik belgesini ek olarak sunmalıdır.
 • Belgeler düzmece olmamalı, yasal mevzuatlara uygunluk taşımalıdır.

Yeni İş Yeri Kredi Seçeneklerinde Geri Ödeme Planları

Yeni iş yeri kredisi kullananlara yönelik ödeme planları esnek ve geri ödeme limitleri düşüktür uygulamalardır. Yeni işletme sahipleri, yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalar yardımıyla düşük faiz oranlarından yararlanmaktadır. Düşük taksit miktarları ile geri ödeme koşulları sunan bankalar ve faiz oranları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yapı Kredi Bankası kredi taleplerine yönelik yüzde 1,28 oranında faiz uygulamakta olup, kullanılan kredi geri ödemesi aylık olarak 1.180 tl civarında taksitlendirilmektedir.
 • Ziraat Bankası aylık geri ödeme planını 1.416 tl olarak belirlediği yeni işletme kredilerini, yüzde 1,11 faiz oranı ile kullandırmaktadır. Ziraat Bankası, kredi harcama giderleri ise 250 tl olarak belirlemektedir.
 • Vakıfbank, yeni işletme kredileri için yüzde 1,16 oranında faiz rakamı belirlemektedir. Aylık geri ödeme tablosu içinde yer edinen sayı ise 1.436 tl olarak temin edilmektedir.
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy