Yeni Çipli Kimlik Kaç Günde Gelir 2023

Yeni Çipli Kimlik Kaç Günde Gelir 2020?

2020 Senesinde çipli kimlik kaç günde alınır? Bu yazımızda 2020 senesinde yeni çiplik çıkartmak isteyenlerin merak etmiş olduğu soruların cevaplarını sizlere vereceğiz. 2020 senesinden itibaren hepimiz de sık sık göreceğimiz çipli yeni kimlikler bundan sonrasında kısa zaman içersinde teslim edilmektedir. Bundan kaynaklı yeni kimlik kartı müracaat işlemlerini bitirdikten peşinden basıma girer ve Ankara da tespit edilen kimlik basım merkezine iletilir. Burada kimlikler basıldıktan sonrasında dağıtıma çıkar. Peki yeni kimlik kartı kaç günde gelir?

  • Nüfus cüzdanını değişiklik yapma ve yeni kimlik kartı yeniledikten sonrasında,
  • Evlilik sebebi ile yeni kimlik kartı istedikten sonrasında,
  • Yıpranma, kaybolma, çalınma benzer biçimde hallerde istedikten soran,
  • Bebekler amacıyla kimlik istenince.
  • Ve buna benzer değişik hallerde yeni kimlik kartı güncellemek ve alabilmek gerekebilir. Öyleyse acil lazım olabilecek haller oluşabilir. Okul kaydı, şirket işlemleri, uluslar arası seyahat, otobüs yolculuğu, iş başvuruı ve başka işlemlerde yeni kimlik kartı olmadığı amacıyla ne yapabilirsiniz?

Yeni Çipli Kimlik Kaç Günde Gelir 2020 Yeni Kimlik

Yeni Kimlik Kartı Kaç Günde Gelir?

İl yada ilçe nüfus müdürlüklerinde yeni kimlik kartı müracaatı yapmış olduktan sonrasında çipli yeni kimliğinizi malesef derhal alamıyorsunuz. Eskiden kimlik basımı yenileme esnasında oluyordu. Sadece bu kimlikler üstünde çip olmasından Ankara da yer edinen kimlik basım merkezi bu kimlikleri basıp kimlik sahibinin adresine postalamaktadır. Peki kimlik gönderme vakitci iyi mi işliyor?

Kimlikler Ankara da basıldıktan sonrasında, kimlik sahibinin adresine gönderilmek suretiyle PTT Kargo ile adresinize gönderilir.
Burada adresinizin Ankara’ya yakınlığına bakılırsa şehrinize kimlik kartının ulaşım zamanı değişebilir.
Nüfus müdürlüklerinin PTT Kargo ile anlaşmaları sebebi ile bu zaman düzgüsel kargolara oranla daha kısadır.
Kent ya da ilçenizin PTT dağıtım merkezinden size doğru kargo dağıtımı gerçekleşir
Yeni kimlik kartı averaj yedi gün içinde adresinize gelir.
Belirtilen bu zaman net olmayıp genel anlamda yedi gün içinde yeni kimlik kartı teslim edilmektedir. Bu dönemin uzaması halinde PTT Kargo’dan ya da ALO 199 hattını arayarak data talep edebilirsiniz.

Yeni Çipli Kimlik Kaç Günde Gelir 2020 Yeni Kimlik1

Yeni Kimlik Kartı Gelene Kadar Iyi mi Resmi İşlemleri Yapacaksınız?

Kimlik kartı müracaatı esnasında sizden eski kimliğiniz alınıp kullanılmayacak duruma getiriliyor. Hemen sonra ise GEÇİCİ KİMLİK Belgesi veriliyor. Bu geçici kimlik belgesi ile tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Geçici kimlik belgesi A4 kağıdı üzerine basılmış üstünde size ilişik bulgular olarak resmi evraktır.
Nüfus müdürlüğünde imzalı ve kaşeli olarak size verilir.
Geçici kimlik belgesi her türlü resmi işlemlerde aslolan kimlik kartı gelene kadar kullanılabilir.

E Devletten Geçici Kimlik Iyi mi Çıkarılır?

Boşanma ve evlenme, kimlik yenileme ve yitik hallerinde geçici kimlik belgesi kullanılmaktadır. Öyleyse yeni kimlik belgesi teslim edilene kadar e devlet üstünden geçici kimlik belgesi alınıp kullanılabilir. Bu belge yalnızca kimlik kartı elinize ulaşılana kadar geçerlidir. Arkasından geçerliliği yoktur.

Yeni Çipli Kimlik Kaç Günde Gelir?

İlk olarak ALO 199 hattından buluşma alıp, kimlik yenileme amacıyla müracaat yapmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonrasında kimlik kartınızı beklemeye başlayabilirsiniz. Kimlik basım amacıyla Ankara da tespit edilen merkeze gidecek ve orada sıra ile basıma girecektir. Basım peşinden ise PTT Kargo ile adresinize basılarak yollanacaktır. Bu işlemlerden sonrasında ise averaj 7 iş günü amacıylade elinize ulaşacaktır.

Yeni Kimliği Başkası Teslim Alabilir Mi?

Kimlik yenileme prosedürü esnasında memura kimliği sizden başkasının da alabileceğini söylemeniz halinde kimliği değişik ferdin de alma hakkı bulunmaktadır. Söyleyeceğiniz şahıs ile soy bağları olması koşulu bulunmamaktadır. Bu amaçla rastgele biri kimlik kartı geldiği vakit adınıza teslim alabilir.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy