Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu 2023

Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu 2020

Kirada oturan birçok şahıs, kendi evini satın almış olduğu günün hayalini kurar. Günümüz şartlarında para biriktirerek ev sahibi olmak neredeyse olanaksız. Günlük gereksinimler ve harcamalar neredeyse para biriktirmemizin önüne geçer. Kira öder benzer biçimde ev sahibi olma düşüncesinin giderek yaygınlaşması, bankaların da harekete geçmesine niçin olmuştur. Konut kredisi yardımıyla artık istediğiniz, hayal kurduğunuz o evin sahibi olabilirsiniz. Bu yazımız içinde Vakıfbank konut kredisi hakkında dört gözle beklenen tüm ayrıntılar hakkında informasyon vermeye çalışacağız.

Vakıfbank Konut Kredisi Müracaat için Lüzumlu Evraklar Nedir?

Vakıfbank konut kredisi başvurusu meydana getirecek kişiler ilk olarak aşağıda yer edinen evrakları eksiksiz olarak hazırlamaları gerekiyor. Kredi tutarı yüksek olmasından ince eleyip sık dokuyan Vakıfbank, bir tek güvenilmiş olduğu kişilere konut kredisi vermektedir.

 • Banka şubelerinden alınacak boş konut kredisi başvurunun doldurulmuş hali
 • Satın alacağınız evin tapu aslı ya da fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisi
 • İkametgah belgesi (İkametgah belgesini teslim edemeyen kişiler son aylarda ödenmiş bir satmaca belgesini de teslim edebilir)
 • Meslek gruplarına gore değişim gösteren gelir belgesi

Vakıfbank Konut Kredisi Çeşitleri

Vakıfbank, Sarı Panjur adındaki kredisi ile birçok kişinin ev sahibi olmasına katkı elde etmiştir. Banka tarafınca yapılacak ekspertiz kıymet incelemesine gore kredi verildiğini, bir ev için ekspertiz değerinin %80’ine kadar destek sağlandığını belirtmek istiyoruz. Sarı Panjur ile ilgili yazımızın devamında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Bu başlık altında Vakıfbank konut kredisi çeşitleri hakkında informasyon vermeye çalışacağız.

Masrafsız Konut Kredisi: Vakıfbank, müşterilerine istemeleri durumunda tamamen masrafsız konut kredisi sunmaktadır. Hiçbir masrafın müşteriye yansıtılmadığı bu kredi türünde kredi faiz oranlarının birazcık yüksek bulunduğunu söyleyebiliriz.

Artan Ödemeli Konut Kredisi: Vakıfbank, müşterilerin ekonomik durumlarına gore bir ödeme takvimi belirlemektedir. Ödemeler İlk olarak düşük taksit tutarları ile başlamaktadır. Kredi çekenin ekonomik durumu rahatlamaya başlayınca taksit tutarlında da artış meydana getirilir.

Azalan Ödemeli Konut Kredisi: Artan ödemeli kredinin tam tersi olan azalan ödemeli konut kredisinde her vadede ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ giderek azalmaktadır.

Ara Ödemeli Konut Kredisi: Yıl içinde belli dönemlerde bir ikramiye ya da değişik bir gelir elde ediyorsanız ara ödemeli konut kredisini seçerek kredinizin daha kısa sürede bitmesini sağlayabilirsiniz.

Periyodik Ödemeli Konut Kredisi: Standart konut kredilerinde ödemeler her ay tertipli olarak yapılması gerekiyor. Periyodik ödemeli sistemde ise taksit ödemelerinizi 2 ayda 1 ya da 3 ayda 1 olacak şekilde yapabilirsiniz.

Anapara Durağan(durgun) Konut Kredisi: Konut kredisi ödemelerinizde vade sonuna kadar anapara kısmının durağan(durgun) kalmasını isteyebilirsiniz. Anapara kısmının durağan(durgun) tutulup taksit tutarının azalarak inmesini istiyorsanız bu kredi türünü tercih edebilirsiniz.

3 Ay Ödemesiz Konut Kredisi: Konut kredisi fırsatlarından yararlanmak istiyor sadece birkaç ay sıkışıklığınız var ise bu kredi türü tam da size gore! Eğer bu kredi türünü seçerseniz konut kredi ödemesini 3 ay erteleyerek başlayabilirsiniz.

Ilkin Faiz Ödemeli Konut Kredisi: Bu kredi türünde ödemeler ilk etapta faizler üstünden başlatılır. 24 ay süresince faizi ödeyen kişiler ondan sonra anapara ödemesine adım atar.

Geçirme Et Konut Kredisi: Bu kredi, başka bir banka üstünden almış olduğunuz konut kredisini Vakıfbank’a devreder. Uygun kredi faiz oranları sunan Vakıfbank, öteki bankalardaki kredinizi kapatarak daha uygun ödemeler ile borcunuzu bitirmenizi sağlar.

Standart Konut Kredisi: Aylık ödeme şekli bulunan konut kredisi Vakıfbank’ın en temel kredilerinden birisidir. %1,98’den başlamış olan konut kredisi detaylarına şubeler üstünden ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank konut kredisi çekmek isteyen kişiler, geri ödenin ne kadar bulunduğunu merak ediyor. Aşağı ekleyeceğimiz görsel, 120 ay vade üstünden planlanmış geri ödemedir. Kredi faiz oranı %2,50 olup tüm harcamalar eklendikten sonra sunulmuştur.

Vakıfbank Sarı Panjur Kredisi

Vakıfbank müşterisi olup ya da olmamanız mühim değil. İnternet üstünden başvuruda bulunabilen sarı panjur kredisi her insana açıktır. İnternet üstünden anında müracaat yapılabilen bu kredi türünde kredi faiz oranı %2,50 olarak belirlenmiş durumda. Sarı panjur bir tek yeni ev alımları için geçerli olan bir kredidir. Başka bankalarda olan kredileriniz kapatmak için bu krediden destek alamazsınız.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Afet riski taşıyan yapılarda oturmakta olup evlerini değiştirmeyen kişiler, Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi ile evlerine yeni bir görünüm kazandırabilirler. Bu kredinin bilgileri;

 • Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi riskli yapılarda oturup yaşadıkları evi tekrardan inşa ettirmek isteyen mülk sahiplerine
 • Risk rapor sahibi olan bir ev içinde minimum 1 yıl yaşayan kiracı ve ev sahiplerine
 • Oturmuş olduğu ev riskli durumuna gelen ev sahiplerine verilmektedir.
 • Standart konutlar için aylık %0,33 kredi faiz oranı
 • B Sınıfı Enerji verimliliğe haiz konutlar için aylık %0,37 kredi faiz oranı
 • A Sınıfı Enerji verimliliğe haiz konutlar için aylık %0,41 kredi faiz oranı devlet desteğince karşılanacaktır.
Memurlara Hususi Konut Kredisi

Vakıfbank, 3 kamu bankasından biri olmasından dolayı oldukça fazla maaş müşterisine haizdir. Yüzbinlerce memurun çalmış olduğu Vakıfbank, müşterilerine oldukça hususi bir kredi geliştirmelerine katkı elde etmiştir. Vakıfbank memurlara hususi konut kredisi ile ilgili detaylar;

 • Kredi faiz oranı oldukça düşük olan bu kredi türü bir tek kamu çalışanlarına hususi olarak sunulmaktadır.
 • Kredi faiz oranı kamu mensubunun kredi notuna gore değişim izah edebilir.
 • Memurlar, bu kredi türünde kredi dosya harcaması benzer biçimde ücretler ödemezler.
 • Bu kredi bir tek yeni alınan konutlar için geçerlidir.
 • Hususi bir kredi türü olduğundan faiz oranları yalnızca Vakıfbank şubeleri üstünden öğrenilebilir.
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy