• YARIM ALTIN
  1.598,00
  % 1,88
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6673
  % 0,22
 • € EURO
  10,1864
  % 0,37
 • £ POUND
  11,8630
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,3417
  % 0,43
 • РУБ RUBLE
  0,1182
  % -0,39
 • BITCOIN/TL
  382472,404
  % -6,76
 • BIST 100
  1.391,91
  % -1,94

Ticari Kredi Yapılandırma Iyi mi Olur? 60 Ay Taksi Burada

Ticari Kredi Yapılandırma Iyi mi Olur? 60 Ay Taksi Burada
ESNAF Kredisi

İşletmeniz döner ana para yada ham madde alımları için kullanmış olduğunuz ticari kredileri tekrardan yapılandırma yapabilirsiniz. Böylelikle taksitlendirme sayınızı çoğaltarak aylık ödeme tutarlarını ödenebilir bir seviyeye çeke bilmektesiniz. 60 ay vadeli olarak tekrardan borç yapılandırma yapmak isteyen KOBİ ve esnaflara bu imkanları peki hangi bankalardan sağlamaktadır. Ek olarak, taksit yapılandırma imkanı elde eden bu bankalara başvurular iyi mi olur? Kimler ticari kredilerini hatta kart borçlarını taksitlendirme yapabilir? İşte ticari kredi ve kart borçlarını taksitlendirmek isteyen esnaflarımız için tüm bu soruların cevabı.
Daha çok ne var ?1 Ticari Kredi Taksit Yapılandırma Olur Mu?2 Ticari Kredi Yapılandırma Icra eden Bankalar Hangileridir?3 Ticari Kredi Taksitlendirme Icra eden Bankaların Faiz Oranları4 Ticari İşletme Kredisi Yapılandırma Başvurusu Iyi mi Yapılır?Ticari Kredi Taksit Yapılandırma Olur Mu?
Devlete ilişkin kamu bankaların yanı sıra tüm BDDK bağlı olarak etkinlik gösteren bankalar esnaflara ticari kredi vermektedir. Esnaflara kullandırılan bu kredilerin geri ödeme vadeleri bankalara bakılırsa 60 aya kadar çıkmaktadır. Ödeme planları ise çoğunlukla üç ayda bir olacak şekilde sağlanır. Fakat bu süreyi esnaflara altı ayda bir olarak da elde eden bankalar da vardır.
6 ay ödemesiz olarak esnafa ticari kredi veren bankalara örnek ise Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi 6 Ay Ödemesiz Veriyor da sağlamış olduğu imkanlarla ile bakılırsa bilirsiniz.
Oldukça esnek bir halde belirlenen bu geri ödeme vadelerine karşın ellerinde olmayan bazı nedenlerden dolayı ticari kredilerini ödeyemeyen esnaflarımız olmaktadır. Bu şeklinde üzücü durumları bir an ilkin atlatmak isteyen esnafları bankalar gene yalnız bırakmamaktadır. Bu probleminin çözümü içinde mevcut durumda yer edinen ticari kredilerini tekrardan yapılandırma olanağı sağlarlar. Dolayısı ile ticari kredi taksit yapılandırma olur mu? diye soruyorsanız yanıt net olarak evettir. Peki, esnafa tekrardan taksit yapılandırma olanağı elde eden bu bankalar hangileridir?

Ticari Kredi Yapılandırma Icra eden Bankalar Hangileridir?
İşletmenizin gereksinimleri için kullanmış olduğunuz ticari kredinin taksitlerini tekrardan yapılandırma yapabilirsiniz. Taksitlerinizi tekrardan yapılandırma imkanı elde eden bankalar hangileridir? diyorsanız bu probleminin yanıtı olarak tüm BDDK bağlı bankalar diye biliriz. 9 Bankaya Ilişik İpotekli Ticari Kredi Hesaplama İşlemleri de adı geçen bankaların imkanlarını görebilirsiniz. Fakat, biz yerinizde olsak bu suali şu şekilde sormayı tercih ederdik. En iyi imkanlarla ticari işletme kredimi hangi bankalar tekrardan taksit yapılandırma yapar? Bizce kesinlikle sorulması gerekilen doğru sual budur. Yanıt olarak ise sizlere aşağıdaki bankalar diye biliriz.
Akbank A.Ş
Denizban
YapıKredi
Şekerbank
Peki, biz sizlere niçin tüm bankalar ticari işletme kredisini yapılandırma yapıyor dedik fakat bir tek bu 4 bankayı önerdik biliyor musunuz? Buna cevap olarak şunu diyebiliriz. İsmini saymış olduğumuz bu 4 banka ticari kredileri tekrardan taksitlendirmek için 60 ay vade olanağı sağlamasıdır. Evet, ticari kredilerin tekrardan taksitlendirilmesi için tavsiye etmiş olduğumuz bankaların hangileri bulunduğunu gördük. Peki, bu bankalara başvurular iyi mi yapılır? Ek olarak, yineden taksitlendirme olanağı sunun bu 4 bankamızın sizlere sağlamış olduğu faiz oranları ne kadardır?
Ticari Kredi Taksitlendirme Icra eden Bankaların Faiz Oranları
Ticari kredi ve hatta kartlarınızın tekrardan taksitlendirme yapılandırması için önerdiğimiz 4 bankamızın hangileri olduğun sizler için derhal yukarıda yer verdik. Tavsiye etmiş olduğumuz bu bankaların kredi faiz oranlarının ne kadar bulunduğunu da burada sizler için güncel olarak yer vereceğiz. Bu ay için ticari kredi taksitlendirme olanağını 60 ay vadeli olarak elde eden AKBANK, Denizbank ve YapıKredi ile Şekerbank’ın faiz oranları şu şekildedir.Akbank
Denizbank
Şekerbank
YapıKredi
%1.23
%1.20
%1.62
%1.83
Sizlerinde görmüş olduğunuz şeklinde ticari krediler için yapılandırma meydana getiren bankaların faiz oranları farklıdır. Sadece, daha öncede belirtmiş olduğumuz şeklinde taksit yapılandırma için uyguladıkları geri ödeme vadeleri 60 ay olmaktadır. Listemizde yer vermiş olduğumuz bu bankalar içinde bilhassa AKBANK kredi yapılandırma mevzusunda değişik bir çözümde sunmaktadır. O da bireysel gerekseme kredisi kullandırarak mevcut ticari kredinizi kapatma imkanıdır. Ek olarak, bunun için yüksek tutarlarda bireysel gerekseme kredisi kullanacaksanız eğer gene AKBANK ipotekli gerekseme kredisi sizlere sağlamaktadır. Mevzu hakkında bilgileri öğrenmek için İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 3 Süper Banka içeriğime göz atmanızı tavsiye ederim. Harici işlemlerle ticari kredinizi yapılandırma yapmak istiyorsanız da bunun iyi mi yapılacağını aşağıda bulabilirsiniz.
Ticari İşletme Kredisi Yapılandırma Başvurusu Iyi mi Yapılır?
Ticari işletme kredisi tekrardan taksitlendirme yapılarak yapılandırma işlemi iki şekilde yapılır. Bunlardan bir tanesi mevcut olan ticari kredinizin vadesi tekrardan uzatılarak taksit ödeme tutarlarının düşürülmesi iledir. Bir öteki yol ise değişik bir bankadan ticari kredi kullanarak mevcut borcunuzu kendinizin kapatıp çekmiş olduğunuz yeni kredinin ödemelerini halletmeye başlamaktır. Eğer değişik bir bankadan ticari işletme kredisi kullanarak borcunuzu kapatmayı düşünüyorsanız size bir önerimiz var. O da En İyi İşletme Kredisi Veren 2 Banka Hangisi? de yer vermiş olduğum finansmanlar üstünden bu işlemleri sağlamanız olacaktır.

Eğer ki bu seçeneği tercih etmiyorsanız o süre ticari işletme kredisi yapılandırma başvurusu iyi mi yapılır? da ilk yer vermiş olduğu seçeneği şu şekilde uygulaya bilirsiniz.
Ticari işletme kredisinin tekrardan yapılandırma müracaat banka şubelerinden yapılır. Bunun için ilk olarak yapılandırma yapmak için karar vermiş olduğunuz bankayı belirleyin.
Ondan sonra bankanın KOBİ danışmanlık departmanına müracaat ediniz.
Eğer ki! yapılandırma işlemini mevcut bankanız üstünden yapacaksanız herhangi bir belge götürmenize gerek kalmamıştır. Eğer tekrardan taksitlendirme için değişik bir banka tercihinde bulunduysanız kesinlikle aşağıdaki belgeleri de yanınızda götürünüz.
Nüfus cüzdanınız
Vergi levhası
Oda kayıt belgesi
Tecim sicil gazetesi
Noter onaylı imza sirküleri
Etkinlik belgesi

Bu belgelerin haricinde mali bilançonuzu da götürmeniz gerekir.
Tüm bu belgeleri teslim ettikten sonrasında değişik bankada yer edinen ticari krediniz kapatılarak müracaat yaptığınız bankaya borcunuz aktarma edilir. Borç kapatma kredisi olarak öteki adıyla sağlanan bu imkanda kesinlikle mevcut kredinizin üstünde bir kredi kullanamazsınız. Ticari kredi yapılandırma imkanı elde eden ve bizim de sizlere önermiş olduğumuz AKBANK’ın mevcut faiz oranlarına bakılırsa 6 ay ödemesiz planlı kredinin hesaplaması ise şu şekildedir.
Miktar
Vade
6 Ay Sonrasında İlk Ödeme
Sonraki Taksit Ödemesi
50.000 TL
1 Yıl
27.462 TL
4.577,15 TL
2 Yıl
14.934 TL
2.489,25 TL
3 Yıl
10.800 TL
1.800,40 TL
4 Yıl
8.766 TL
1.461,24 TL
5 Yıl
7.566 TL
1.261,85 TL
Başvurusunun iyi mi yapılacağını biliyorsunuz ki 🙂

Tweetle