Telefon İnternet Dolandırıcılarını Şikayet Etme Kanalları

Telefon İnternet Dolandırıcılarını Şikayet Etme Kanalları

Güvenlik Genel Müdürlüğü, her türlü suçun suç duyurusu amacıyla hususi numaralar üstünden hizmet vermek yerine direkt olarak tek bir hattan hizmet alınmasını sağlıyor. Dolandırıcılık, gasp ya da başka rastgele bir ihbarın itimat güçlerine bildirilmesi amacıyla tek hat olarak 155 telefon numarasının kullanılması kafi oluyor. Türkiye’nin her şehrinde itimat birimlerinden hizmet alabilir, bilhassa senenin her döneminde başarıya ulaşmış operasyonların gerçekleştirilmesini sağlayacak şekilde dolandırıcıları yetki sahibi birimlere bildirebilirsiniz.

Telefon Ve İnternet Dolandırıcıları Nasıl Şikayet Edilir?

Oldukça sayıda dolandırıcı bulunmakta olması, rastgele bir halde itimat güçlerinin sizinle ilgilenmemesine yol açacak bir hale sebebiyet vermeyecektir. Yedi gün yirmi dört saat vakitsince 155 telefon numarası üstünden itimat güçleriyle iletişime geçebilirsiniz. Şikayetinizin ne işe yaradığını belirttiğinizde, şehriniz ve vakanın haline bağlı olarak takımlar sizinle çeşitli bir halde ilgilenecektir. Şikayetinizi oluşturmanız, en yakın karakola gittiğinizde alacağınız desteğin benzerini daha kısa zaman amacıylade almanızı elde edecektir.

Telefon Ve İnternet Dolandırıcıları Hangi Kuruma Şikayet Edilir?

Telefon dolandırıcıları doğrultusundan dolandırılan bireylerin pek çoğunun, dolandırıldıktan sonrasında da şikayette bulunmuyor olması sebebiyle, mağduriyetlerin halledilmesi ihtimaller içinde olmuyor. Bu amaçla hem çetelerin yapısını hem de ne ifade ederek dolandırma girişiminde bulunduklarını kayıt altında tutmak son aşama önemlidir.

Bilhassa eğer dolandırılan bir vatandaşsanız, hal böyle olunca kesinlikle ne kadar dolandırıldığınızı ve vakanın ne zaman bulunduğunu net, çeşitli bir halde belirtmeniz gerekecektir. Şikayetlerin oluşturulmasıyla ilgili süreçte tüm detaylara ilgi edilmiş olduğu için, vakanın yeri ve vakitına ek olarak bölgedeki güvenlik kameraları da dahil olmak suretiyle pek fazlaca durumun incelenmesi sağlanacaktır.

Telefon Ve İnternet Dolandırıcıları Nasıl Anlaşılır

Telefon dolandırıcılığı yaşanmış olan, fazlaca sayıda vatandaşın mağduriyetine yol açabilecek girişimlerde belirleme edilen çetelerin belirleme edilmesi son aşama önemlidir. Türkiye’de an itibariyle bu yönde çalışmalarıyla vatandaşları dolandıran ve milyonlarca TL kazanan yüzlerce ferdin bulunmuş olduğu ön görü ediliyor. Çoğunun, para ya da ziynet eşyaları dolandırdıktan sonrasında dahi yakınma edilmiyor olması sebebiyle haberdar olunmadığı biliniyor.

Senenin her döneminde bilhassa terör örgütüyle bağlantılı olunduğu öne sürülerek oluşturulan telefon dolandırıcılığıyla ilgili girişimlerinin önüne geçilmesi gerekiyor. Aksi taktirde fazlaca daha fazlaca ferdin parasal tinsel zarar görmesine, bilhassa bugüne dek elde ettikleri tüm birikimin kaybolmasına yol açabilecek bir yapısı bulunabiliyor. Her zaman amacıyla yeni ve süratli şekilde dolandırıcıların belirleme edilmesini gerçekleştiren vakitci değerlendirebilir, sahtekarlığa dair mağduriyet yaşamaksızın hizmet alabilirsiniz.

Güvenlik güçlerinin halkı koruması, yalnızca telefonla arayanlardan değil, direkt olarak evlere giden ya da iş yerlerine giden bireylerin belirleme edilmesini sağlaması son aşama önemlidir. Bugüne dek fazlaca sayıda dolandırıcının belirlemeiyle eş güdümlü hem dolandırılarak elde edilmiş gelirlerin geri iade edilmesi sağlandı hem de o bireylerin yargı önüne çıkartılarak ceza alması sağlandı.

Telefon Ve İnternet Dolandırıcıları Şikayet Yolları 

Telefon dolandırıcıları doğrultusundan dolandırılmaya çalışılan bir ferdin ya da kurumun şikayeti her zaman amacıyla itimat güçlerinin kısa zaman amacıylade ilgilenilmiş olduğu şikayetler içinde içeriyor. Bir tek dolandırıcılıkla karşılaşan ve mağdur olan vatandaşlar doğrultusundan değil, dolandırılmayan sadece kendisiyle bağlantı kuran bireylerin dolandırıcı bulunduğunu belirleme eden yurttaşların da ihbarda bulunması ihtimaller içinde oluyor.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmasını engelleyecek, başarıya ulaşmış netice elde edilmesini ve dolandırıcıların yerlerinin belirleme edilmesini sağlayacak proses de 155 telefon numarası vasıtasıyla gerçekleştirilebiliyor. Dolandırıcılık amacıyla yalnızca 155 telefon numarası üstünden itimat birimleriyle iletişime geçmek mecburiyetinde değilsiniz. En yakın karakola giderek şikayetinizi bildirebilir, hususi olarak dolandırıcılıkla ilgili durumun kayıtlara geçip gitmesini sağlayabilirsiniz.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy