POS Cihazı Nedir? Nasıl Alınır?

POS cihazı nedir? Nasıl Alınır?

POS cihazı denildiğinde akla gelen banka kredi kartları ve atm kartları nın işlem yapabilmesi için kart sahibinin alışveriş ya da işlem yapılan firma ve banka arasında ödeme işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan cihaz olmasıdır. Bu cihazlara, kısaca POS cihazı veya diğer…

POS cihazı denildiğinde akla gelen banka kredi kartları ve atm kartları nın işlem yapabilmesi için kart sahibinin alışveriş ya da işlem yapılan firma ve banka arasında ödeme işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan cihaz olmasıdır.

Bu cihazlara, kısaca POS cihazı veya diğer adı olarak bilinen POS makinesi denir. Kredi kartı ve atm kart hizmeti veren her bankanın müşterilerine kolaylık olması amacıyla, üye işyerleri aracılığıyla POS cihazıile hizmet vermesi gerekmektedir.

Pos cihazı sayesinde kredi kartı ya da atm kart kullanıcıları yaptıkları işlemi dilerse tek çekimde yada taksitli olarak işlemlerini yapabilmektedir.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy