Paycell Nedir Nasıl Kullanılır Öneri Ve Şikayetler

Paycell Nedir Nasıl Kullanılır Öneri Ve Şikayetler

Paycell kredi kartlarınızı güvenilir bir halde saklayan ve talimatınız üzerine Paycell anlaşmalı iş bölgelerinde kart bilgilerinizi paylaşmadan tek tıkla alış veriş yapmanızı gerçekleştiren bir ödeme platformudur.

Paycell Nedir?

Paycell kredi kartlarınızı güvenilir bir halde saklayan ve talimatınız üzerine Paycell anlaşmalı iş bölgelerinde kart bilgilerinizi paylaşmadan tek tıkla alış veriş yapmanızı gerçekleştiren bir ödeme platformudur. Üstelik Turkcell müşterileri anlaşmalı noktalarında rastgele bir ödeme aracı eklemeden Turkcell satmaca ve/ya da TL bakiyeleri ile de ödeme yapabilir. Paycell’de kayıtlı kredi kartı ya da başka titiz bilgileriniz hiçbir şirket ile paylaşılmaz.

Nasıl Kullanırım?

Paycell logosunu görüldüğü anlaşmalı iş bölgelerinde, mobil uygulamalarda ve web sitelerinde kullanabilirsiniz. Paycell ödeme platformu şu anda anlaşmalı SHELL Akaryakıt İstasyonlarında, ZUBİZU mobil uygulamasında, turkcell.com.tr alış verişlerinizde ve 532 Davet merkezinden kullanılmaktadır.

Servis Bilgileri

Paycell, tüm müşterilere açık uçtan uca bir ödeme platformudur.

Paycell’e Visa, Mastercard ve Amex tüm kartlar kayıt edilebilir.
Banka bağımlı değildir, istediğiniz bankanın kartını kullanabilirsiniz.
Operatör bağımlı değildir, anlaşmalı iş yerlerine gore Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom müşterileri kullanabilir.
Turkcell müşterileri satmaca ve TL bakiyelerini alış veriş tutarına yansıtarak kullanabilir.
Paycell platformu çevrimiçi ve mağaza – içi alış verişleri destekleyen kapsayıcı bir ödeme çözümüdür.
Cep telefonu numaranız ile kart numaranız ve başka ödeme bilgileriniz eşleştirilmektedir. Böylece cep telefonu ve/ya da numarası ile süratli bir ödeme tecrübesi sunar.
Tüm alan kişi detayları şifreli ve güvenlik standartlarına uyumlu saklanmaktadır.

Nasıl İptal Ederim?

Servise gore değişim göstermektedir. İptal etmek amacıyla 0850 622 60 60

Paycell’in kart bilgilerimi güvenilir bir ortamda saklandığından iyi mi güvenli olabilirim?

Paycell kart bilgilerinizi PCI-DSS güvenlik sertifikalı bir altyapı ile saklanmaktadır. Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS), kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması ihtiyaç duyulan mantıksal ve fizyolojik data güvenilirği kurallarını tanımlamaktadır. Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verdiği ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services, JCB International şeklinde üyeleri tespit edilen bir konsey doğrultusundan geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır.

Paycell’i yalnızca Turkcell müşterileri mi kullanabilir?

Paycell ödeme platformuna tüm operatör müşterilerin açıktır. Sim kart teknolojisi ile ödeme oluşturulan bazı anlaşmalı işbölgelerinde Turkcell müşterisi olma şartı vardır. Örneğin Shell’de Paycell ile Mobil Ödeme hemen hemen yalnızca Turkcell müşterilerine açıktır.

Paycell’e tüm kartlar eklenebilir mi?

Paycell banka bağımsız Visa, Mastercard ve Amex tüm kartlar kayıt edilebilir. Yalnız Güvence POS’u olmayan işbölgelerinde AMEX kartları kullanılamamaktadır.

Paycell’e eklediğim kartlarım amacıyla gizyazı tayinm lazım olur mi?

Paycell amacıyla gizyazı zorunluluğu yoktur. Sadece, Paycell anlaşmalı bazı şirket/işyerleri ödeme esnasında gizyazı talep etmiş olduğu amacıyla bu firmalar adına kayıt esnasında gizyazı belirleme aşaması eklenmiştir.

Paycell ile yapacağım alış verişlerde limit ve kısıtlar var mıdır?
Paycell ile gerçekleştireceğiniz alış verişlerde bir limit kısıtı yoktur. İş yeri/şirket birtakımnda bir limit kısıtı var ise ilgili iş yeri sayfasında belirtilir.

Paycell ile ilgili sorularım amacıyla nereye başvurmalıyım?

Paycell Satın alan Hizmetlerinden data alabilirsiniz. 0850 622 60 60

Paycell’e kayıt ettiğim kartlarımı nerelerde kullanabilirim.
Paycell kayıt edilen kartlarınızı Paycell anlaşmalı işbölgelerinde kullanabilirsiniz. SHELL Akaryakıt İstasyonlarında www.turkcell.com.tr/servisler/paycell-mobil-odeme-servisi , ZUBİZU mobil uygulamasında, turkcell.com.tr, ve 532 Davet merkezinde kullanılmaktadır.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy