Parsel Sorgulama

Yazı İçerisindeki Bilgiler

Tapu Parsel SorgulamaAda Parsel SorgulamaTKGM Parsel SorgulamaAda Parsel SorgulamaCBS Parsel SorgulamaDetaylı Parsel Sorgulama
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) resmi sitesinde yapacağınız sorgulama işlemleri için Türkiye’de özel olarak parsel sorgulama uygulamasından hizmet verilebiliyor. Bu uygulamada sizden istenen 5 bilgi arasından üçünün verilmiş olması durumunda, sorgulama işlemlerinin resmi sistemde yapılması mümkün olacaktır. Ayrıca her zaman için bu bilgilere sahip olan kişiler tarafından adresin hangi ada ile hangi parsele ait olduğuna dair görselin harita ve uydu üzerinden izlenebilir olması sağlanıyor.
Tapu Parsel Sorgulama
Sistemde direkt olarak adresin nerede olduğu ve harita üzerinde nasıl bir görünümle karşılaşıldığına dair verilere erişilmesi mümkün oluyor. Bugüne kadar binlerce kişi için özel olarak tapu parsel sorgulama işlemlerinin resmi web sitesi bünyesinde yapılması amacıyla yayınlar sürdürüldü. Kişisel bilgiler ve tapu bilgileri yerine direkt olarak 5 farklı bilginin girilmesi gerekiyor. Bu bilgiler arasında il, ilçe, mahalle, ada ve parsel bilgileri yer alıyor. Bu bilgileri vermeniz yeterli olacaktır.
Ada Parsel Sorgulama
Ada bilgisinin ve parsel bilgisinin sistemde sorgulanabilir olması amacıyla direkt olarak Ada parsel sorgulama alanı bulunuyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) web sitesi bünyesinde il ve ilçenin ardından talep edilen mahalle bilgisiyle birlikte, o mahalle sınırları içerisinde konutun hangi ada ile parsele ait olduğunun bulunması mümkün oluyor.
İLGİLİ İÇERİK:   Rapor Parası SorgulamaTKGM Parsel Sorgulama
Kişisel bilgiler ve tapuya dair kayıt bilgilerinin sorgulanması yerine doğrudan TKGM parsel sorgulama işlemlerinin TKGM resmi sitesinde belirlenen uygulama üzerinden öğrenilmesi sağlanıyor. Kişisel verilerin yanı sıra direkt olarak ada ile parsel bilgilerini verebilir veya adresi mahalleye kadar vermenizin ardından, yapıyı harita üzerinde bulabilir ve detayları hakkında her türlü veriye ulaşabilirsiniz.
Ada Parsel Sorgulama
Canlı bilgi edinilebilmesi amacıyla binlerce kişi için yeni sayfa kurallarına ve şartlarına uygun şekilde herkesle detaylı bir şekilde bilgi paylaşılmaya devam ediliyor. Merak ettiğiniz adres bilgilerinin direkt olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) sisteminden sorgulanması amacıyla Türkiye’nin her yeri bu sistemde yer alıyor. Bu sayede hem Tapu Kadastro sisteminden detayları öğrenebilir hem de herhangi bir problem yaşamadan ada parsel sorgulama faaliyetlerini yeni sayfa bünyesinde gerçekleştirebilirsiniz. Sadece tapuda yer alan bilgileri girmeniz durumunda dahi tüm detayları elde edebilir, özellikle de yeni bilgilerin ne olduğu ve yapının kaç katlı olduğuyla ilgili her türlü detaya ulaşabilirsiniz.
CBS Parsel Sorgulama
İdari bilgiler üzerinden bir sorgulama yapmanız mümkün olduğu gibi, doğrudan taşınmaz numarası, analiz ve diğer butonları üzerinden de her veriye erişebileceğiniz bir sistem oluşturuldu. Türkiye’nin tüm ilçeleri ve mahalleleri üzerinden sorgulama yapma hakkınızı CBS parsel sorgulama sisteminde kullanabilirsiniz.
İLGİLİ İÇERİK:   Tüvtürk Randevu İptaliDetaylı Parsel Sorgulama
Online işlemler için resmi web sitesinden yapılan paylaşımlarla birlikte güncel sayfa kurallarına bağlı olarak verileri son halleriyle elde etme olanağına sahipsiniz. Bu süreçte hiçbir ödeme yapmanız gerekmediği için her zaman tüm işlemleri yeni sistem bünyesinde 3 temel bilgi ve 2 detaylı bilgi üzerinden yapabilirsiniz.
Detaylı parsel sorgulama sürecinde vatandaşlar tarafından ekstra verilerin girilmesi gerekmediği için, sadece il, ilçe, mahalle, ada ve parsel numaralarının belirtilmesinin ardından sorgulama butonuna tıklanması gereklidir. Bu sayede sorgulamanın direkt olarak o taşınmaz üzerine yapılması mümkün olacak ve bilgiler açısından herhangi bir problemle karşılaşılmaksızın her türlü detaya Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) bünyesinde ulaşılabilecektir.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy