KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kaç Saat

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi; KOSGEB tarafınca yeni iş oluşturmak isteyenlere elde eden bağışlama desteklerin alınması için lüzumlu bir eğitim sürecidir. Herhangi bir işyeri hemen hemen olmayanlar ve bu kişiler; KOSGEB bağışlama ve faizsiz kredi destek programlarına başvurmak için ilk olarak, KOSGEB tarafınca belirlenen bu kurslara katılmalı ve böylece sertifikasını alarak, KOSGEB bağışlama kurum kredisine müracaat yapabilirler.
KOSGEB uygulamalı eğitimler, her ilde parasız şekilde gerçekleştirilmektedir. İşi olmayanlar, İŞ-Kur aracılığı ile müracaat yapabilir ve ilerleyen süreçte, iş planını mülakatta ilgili kişilere sunarak; eğitime katılmaya hak kazanabilir. Bu eğitimde, kurulacak iş yerine ilişkin, hazırlaması ihtiyaç duyulan iş planı proje içinde ne olduğu hakkında; bütçe benzer biçimde vb. bilgilere yönelik uzman kişiler tarafınca eğitim verilir. KOSGEB duyurular üstünden ya da bölgenizdeki İŞ-Kur şubelerinden kurs tarihleri hakkında detaylı data alabilirsiniz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Müracaat

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi müracaat işleminizi, e-devlet üstünden kolaylıkla yapabilirsiniz. KOSGEB üstünden girişimcilik programlarını inceleyebilir ve bölgenizde yer edinen eğitim programlarını detaylı bir halde inceleyebilirsiniz. İş planı ile ilgili verilen bu kurs daha önceleri, 72 saat şeklinde verilmekteydi fakat geçen yıl mayıs ayından itibaren 32 saat olarak saati düşülerek verilmeye devam edilmektedir. Bu eğitim sonucunda, girişimci; iş fikri kapsamında, iş planını hazırlayabilecek ve projesini eksiksiz şekilde sunabilecek kapasiteye yetişmesi amaçlanır.

 

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Ne İşe Yarar

KOSGEB desteklerinden yararlanmak istiyorsanız ve doğal ki hemen hemen bir iş yeriniz yok, fakat iş fikriniz var ise; KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi yardımıyla bu bağışlama destekten faydalanabilirsiniz. KOSGEB üstünden uygulamalı eğitime müracaat süreci ve her ilde yapılacak olan eğitim tarihleri belirtilmiştir. E-devlet üstünden başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitim dahilinde, iş fikrinizi geliştirmeye yönelik ve iş yerinizi kurma aşamasında; bütçe, ekipman benzer biçimde her alanı kapsayan detaylı bir halde eğitim verilir. Böylece hem kişinin, bilgili bir halde işini kurması hem de iş planı projesini kendisinin hazırlaması amaçlanır. Böylelikle şahıs iş yerini kurma aşamasında, her adımı planlı bir halde ilerleyebilir ve tamamlanmamış durumları fark edebilecek, düzeye gelebilecektir. Eğitimi başarıya ulaşmış bir halde alan, girişimci kurs sonunda alacağı girişimcilik sertifikası ile iş yerini açmak için, iş projesini KOSGEB ön onaydan geçirebilirse, destekle iş yerini açabilecektir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Belgesi

2019 yılı içinde, KOSGEB uygulamalı girişimcilik belgesi almak için, bulunduğunuz bölgenin kurs tarihlerini KOSGEB web sayfası üstünden inceleyebilirsiniz, yakın tarihler olarak eylül-ekim benzer biçimde dönemlerde verileceği görülmektedir. E-devlet üstünden eğitim için başvurunuzu yapabilir ve uygulamalı eğitimi almaya hak kazanabilirsiniz. Şahıs sayısı kısıtlı olacağı için, müracaat aşamasında acil etmenizde yarar vardır. Fakat doğal ki her yıl değişik dönemlerde kurslar verilmektedir.

 

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kaç Saat

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kaç saat, geçtiğimiz dönemlere kadar; 72 saat süre zarfında eğitim tamamlanıyordu. Fakat yeni gelen düzenlemeler ile birlikte, toplamda 32 saate düşürülmüştür. Böylece daha kısa sürede eğitiminizi tamamlayabilir ve KOSGEB bağışlama desteklerine başvurma hakkına kavuşabilirsiniz. Yeni iş fikriniz var ise ve kendi işinizi oluşturmak istiyorsanız, bölgenizde bulunan KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılabilir ve ilgili sertifikayı almakla başlayabilirsiniz. 50 Bin TL’den süregelen bağışlama krediler, 150 bin TL’ye kadar ulaşmaktadır. Doğal bağışlama kredinin miktarı, kişinin seçtiği sektöre gore değişkenlik gösterir. Ek olarak hanım girişimciler ve genç girişimciler bu açıdan ilk olarak olarak avantajlara sahiptiler. Ek olarak bağışlama krediler eş olarak, faizsiz kredi başvurusu yapma hakkınızda bulunur.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy