• YARIM ALTIN
  1.587,00
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4028
  % -0,05
 • € EURO
  9,9910
  % 0,06
 • £ POUND
  11,7254
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  1,3019
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,1154
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  321689,740
  % 0,56
 • BIST 100
  1.408,81
  % 0,65

KOSGEB Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar

KOSGEB Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar

Yazı İçerisindeki Bilgiler

KOSGEB Başvurusu İçin Lüzumlu ŞartlarKOSGEB başvurusu için lüzumlu şartlar şu şekilde:KOSGEB Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar 2019KOSGEB Bağışlama için lüzumlu evraklar:KOSGEB Başvurusu Ne Süre YapılırKOSGEB Başvurusu Iyi mi Yapılır?
KOSGEB destek kredileri; KOBİ işletmelere ve yeni iş kuran girişimcilere yönelik olarak iki değişik şekilde ilerler. Bundan dolayı KOSGEB başvurusu için lüzumlu evraklar adımında, girişimci ya da KOBİ olmanız durumunda değişebilir. Girişimci şu demek oluyor ki hemen hemen işyerini açmayanlar, ilk olarak Girişimci sertifikasını almaları gerekir. Bunun için KOSGEB tarafınca belirlenen kurumlarca, Girişimcilik eğitimi verilir. Bunu tamamlayan girişimci, KOSGEB bağışlama desteklerine müracaat hayata geçirmeye hak kazanır. İş planı kapsamında, projesi ile KOSGEB’e müracaat yapabilir.
KOBİ ve Girişimci, her iki durumda da; KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız gerekir. Bunun için KOSGEB veri tabanı kayıt linkinden ilerleyebilirsiniz. Ardında da KOBİ Beyannameleri doldurulması zorunludur. Doğal bu tarz şeyleri icra eden KOBİ talibi ve girişimci ilgili şartları ve belgeleri zamanında hazırlaması gerekir.
KOSGEB Başvurusu İçin Lüzumlu Şartlar
KOSGEB başvurusu için lüzumlu şartlar şu şekilde:

Belirtilen süre zarfında, programa müracaat yapmak.
Programda istenilen belge ve evrakları hazırlamak.
Kurs katılım belgesi lüzumlu destek krediler için, KOSGEB tarafınca düzenlenen eğitimleri başarı ile tamamlamak.
Müracaat meydana getirilen sektörde, son bir yıl içinde şahsınıza ilişik herhangi bir işyerinin olmaması gerekiyor.
Aynı proje ve iş planı ile aynı destek programından, üç kez red sonucu almamak.
Hazırlanılan projenin, bir başka KOSGEB merkezine sunulmamış olması.
Programların öteki şartlarına doğal olmak.

İLGİLİ İÇERİK:   KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?KOSGEB Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar 2019
İlgili şartları yerine getiren, KOBİ-esnaf ve KOBİ adayları istedikleri destek için, KOSGEB başvurusu yapabilirler. Şartları yerine getiren kişiler, KOSGEB başvurusu için lüzumlu evraklar sıralaması şu şekilde:

Müracaat sahibi esnaf ise; E-KOBİ ve bildirge kaydı ( KOSGEB kayıt müracaat sayfasından)
Girişimci ise; KOSGEB tarafınca düzenlenen eğitimlerden almış olduğu, Girişimci Sertifikası
Sistemde doldurulmuş olan, KOSGEB taahhütname
Sektöre bakılırsa hazırlanan, iş planı.
Esnaf için, KOBİ Ticari kredileri için istenen tüm evraklar

KOSGEB Bağışlama için lüzumlu evraklar:

İmza beyannamesi
Girişimci tarafınca imzalanan müracaat formu
Projede kayıtlı tüm ürünlerin, faturaları yada proforma faturaları
Esnaf talibi, eğer % 60’ın üstünde destek almaya hak kazanmıştır ise, bu durumu belgelendiren evraklar. ( şehit yakını, engelli vb. )

KOSGEB Başvurusu Ne Süre Yapılır
KOSGEB tarafınca her yıl, belirli destek programları hazırlanmış olur ve kamuya duyurulur. KOBİ faizsiz kredi ve bağışlama krediler için, istediğiniz program kapsamın ve belirtilen süre zarfında başvurmanız gereklidir. Şartları karşıladığınız takdirde, senenin ilk ayları ya da senenin son aylarında müracaat yapabilirsiniz. Fakat ilk olarak KOSGEB güncel müracaat tarihlerini incelemeniz ve takip etmeniz önemlidir. KOSGEB müracaat zamanı destek programlarına bakılırsa değişkenlik izah edebilir.
İLGİLİ İÇERİK:   KOSGEB Destek Kredisi Iyi mi Alınır?KOSGEB Başvurusu Iyi mi Yapılır?
KOSGEB başvurusu için, KOBİ iseniz ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekir. Arkasından lüzumlu şartları ve belgeleri karşıladığınız takdirde, belirtilen süre zarfında KOSGEB sitesi üstünden müracaat yapabilirsiniz. Hemen hemen iş yeri olmayanlar ise ilk olarak, girişimcilik kursuna katılmalı ve girişimcilik sertifikasını almaları gerekir.
Girişimciler, KOSGEB tarafınca düzenlenen girişimcilik eğitimlerine-kurslarına katılmak için; sektörlerine bakılırsa iş planlarını, ilgili kişilere sunarlar ve programa kabul edilirlerse, eğitime katılmaya hak kazanırlar. Akabinde eğitimi tamamlayarak, sertifikayı alırlar. Ondan sonra KOSGEB bağışlama destekleri için müracaat yapabilirler. Daha önceleri, Girişimcilerin ilk olarak işyerlerini açmaları ve açtıktan sonrasında, iş planlarını-proforma satmaca ile KOSGEB’e sunmaları gerekiyordu. Fakat güncellenen kurallara bakılırsa; artık girişimciler ilk olarak, kurum ÖN ONAY sistemi ile müracaat yapıyor ve müracaat sonucunda, projesi onaylandığı takdirde girişimci iş yerini açabiliyor. Böylece iş yerini yeni açacak, girişimci desteğe güvenilmiş olduğu için mağdur olma durumu ortadan kalkmış oluyor.