Konut Kredisi Almanın Şartları 2023?

Konut Kredisi Almanın Şartları 2020?

Eğer ev sahibi olmak istiyorsanız ve yeterince nakdiniz yok ise kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Konut kredisi almak isteyenler için konut kredisi almanın şartları? Olacaktır. Bu şartları sizler için derledik. Öncelikle, bazı şartlar ve belgeleri sağlamanız gerekmektedir. Kredi almak istediğiniz ev için bankanıza başvuru yapmanız gerekmektedir. Ya da size en uygun faiz oranını veren bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şartlara gelecek olursak, evin tamamını kredi ile alamayacağınızı belirtmek isteriz. Konut öncelikle banka tarafından ekspertiz edilecektir. Daha sonra ise sizlerden ekspertiz ücreti bankalarca alınacaktır. Uzmanlar, konutunuzla ilgili olarak yapılan evin değerinin en minimum şekilde $ 20’si olarak peşinat olarak ödeme şekli ile hesaplama yapacaktır.

Daha sonra ise peşinat tutarları olarak yükseklik oranı ne kadar fazla olursa kredilerinizi ödemeniz kolay olacaktır. Diğer bir önemli nokta ise sadece sizin geliriniz ile kredi notunuzun belgelerce yeterli olmasıdır. Konut kredilerinin başvurularında hem sizin hem de almayı istediğiniz evin kriterlerinin uygun olması gerekmektedir. Bu şart ve belgeleri sağlamanız durumunda destekten faydalanabilirsiniz.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy