Kimlik Kaybetme Cezası Ne Kadar

Kimlik Kaybetme Cezası Ne Kadar

Ilk olarak gene hatırlatalım. Bu başlıkta bahsetmiş olduğumuz ücret ceza tutarı değil, yalnızca Nüfus Cüzdanını yada T.C. Kimlik Kartını gene çıkarma ücretidir.

Nüfus Cüzdanını Kaybedenler : Bu şahıslar kimlik yenileme haklarını şimdilik kullanmadıkları amacıyla 25 TL ücret ödeyerek çipli kimlik belgesi alacaktır.
Yeni Tip Çipli Kimliklerini Kaybedenler : Bu şahıslar daha daha eskiden Nüfus Cüzdanı yenileme haklarını kullandıkları amacıyla 50 TL ücret ödeyecektir.
Kayıp Çalıntı Nüfus Cüzdanı Yada Kimlik Ücretini Nereye Yatıracağım?
Yanlış anlaşılma olmaması amacıyla gene ederek bu başlıkta ki soruya cevap vermek isteriz: Ödeyeceğiniz bu ücret ceza tutarı değil, kimlik belgesi çıkarma ücretidir.

Kayıp Çalıntı Kimlik Belgesini Çıkarmak İçin Lüzumlu Belgeler

Nüfus Cüzdanını Kaybedenler İçin:

Geçişlik, yeterlik, aile cüzdanı, avukat kimlik belgesi, basın kartı şeklinde başka resmi kimlik belgeleri olmak zorundadır.
1 tane biyometrik fotoğraf (son 6 ay içersinde çekildiğiniz)
Kimlik harç makbuzu

Yeni Tip Kimlik Belgesini Kaybedenler :

Kaybetmiş olduğu kimliğinizdeki fotoğrafınız son 6 aya ilişkin ise eğer biyometrik fotoğrafa lüzum yok,
Kimlik harç ödeme makbuzu
Öteki kimlik belgeleriniz.
Not: Yeni tip kimlik belgenizi kaybedenlerin yeni kimikleri çıkarılırken biyometrik bilgilerininin doğrulanması lüzumlidir. Parmak izi şeklinde. Doğrulama onay verdikten sonrasında kimliğiniz gene çıkarılacaktır.

 

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy