İnternetten Para Kazanma Yolları Nedir ?

İnternetten Para Kazanma Yolları Nedir ?

Bugüne dek internetten para kazanma üstüne birçok yazı hazırlandığını görmüşsünüzdür. Anlatılan yöntemlerin bir çok geçersiz olsa da bir kısmının halen geçerli bulunduğunu söyleyebiliriz. Sadece; bahsedilen yöntemlerin birçoğu yalnız uzun süre yapılması durumunda kişilere kazanç sağlamaktadır. Devir teknoloji devri olmasından dolayı artık birçok şirket işini dijital platformlara taşımış durumda. İnternetten iyi mi para kazanılır? mevzusunda yaptığımız araştırmalar bizlere oldukça güzel taktikler elde etmemizi elde etmiştir.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternet üstünden para kazanabileceğiniz yöntem sayısı oldukca fazladır. Eğer istikrarı korur, aşağıda yer edinen işlerden herhangi birisine yoğunlaşırsanız tertipli bir gelire haiz olduğunuzu görmüş olacaksınız. Çeşitlilik olması bakımından yazımız içinde olabildiğince fazla tavsiye sunmaya çalıştık.

Youtube

Son yılların kim bilir en revaçta olan para kazanma şekillerinden biri de Youtuber olmaktır. Başta toplumsal medya olmak suretiyle televizyonlar dahi Youtuber’ların kazanılmış olduğu şundan gelirlerden konuşmaktadır. En kolay, en rahat para kazanma şekillerinden kabul edilen Youtube içerik yayıncılığında 1 milyon görüntülenmeye averaj olarak 4,000 ile 7,000 TL para kazanmak mümkün. Youtube üstünden içerik yayıncısı olmak her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Ekipmanlarımız olsa dahi fark edilebilir bir içerik stiliniz yoksa maalesef ki bu platformdan istediğiniz gelirlere ulaşamayabilirsiniz. Google reklamlarının yanı sıra Youtuber’lar marka iş birlikleri yardımıyla almış oldukları hususi reklamlar üstünden de yüksek gelirlere ulaşabilmekteler. 500,000 Abone sınırını geçmiş bir kanal, viral adı altında hususi video hazırlama bedeli olarak 5,000 ile 150,000 TL içinde ücret talep etmektedir.

Instagram

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformu olan Instagram, son birkaç yıl içinde kullanıcılarına para kazandırabilecek güncelleştirmeler getirmiştir. Belirli bir takipçi kitlesine haiz olmuş, takipçilerin istediği benzer biçimde yönlendiren hesaplar hususi reklamlar üstünden oldukça yüksek gelirler elde etmekte. Influencer olarak adlandırılan fenomenler, bir tane gönderi ve bir tane öykü başına 1,500 TL ile 10,000 TL içinde ücretler talep etmektedir. İnternetten para kazanmak işte bu kadar kolay ve tatlıdır. Aslolan mühim olan ise milyonlarca kişiye hitap edecek bir Instagram hesabına haiz olmaktır.

Blog Yazarlığı

Bizlerin de etken olarak uyguladığı bir yöntem hakkında data vermek istiyoruz. İnternet üstünden en kolay bir halde parayı Blog yazarlığı yaparak kazanabilirsiniz. Uzmanlığınızın bulunmuş olduğu bir kategori ya da sektör seçimi yaparak web sitesi açabilir, bu siteye tertipli içerik girişi yaparak para kazanabilirsiniz. Sıhhat, Iktisat, Finans, Yiyecek tarifleri, teknoloji, Bilim benzer biçimde alanlar bayağı fazla okuyucusu bulunan sektörlerdir. Açacağınız blog’a kaliteli ve örneksiz yazılar girerek keşfedilmeyi bekleyin. Bir süreden sonrasında asla yazı girmeden aylık Google Adsense üstünden 1,0000 TL ile 10,000 TL içinde gelir elde edebilirsiniz. Bugün, aylık 100,000 TL kazanan web siteleri dahi bulunduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

Dropshipping

Birçok şahıs internetten para kazanma yolları mevzusundaki ilk deneyimini Dropshipping ile başlatmaktadır. 0 maliyet ile yapılabilen bu iş, doğru strateji uygulanması durumunda yüksek gelir kazanmanızı sağlıyor. Bu sektörde mantık şu şekildedir; Yapacağınız araştırmalar sonucunda kullanıcılar tarafınca çokça satılan bir ürünü uygun fiyatla satan birisi buluyoruz. Sonrasında bu ürünü popüler e-ticaret siteleri içinde yüksek kar marjı ile satışa çıkarıyoruz. Gelen satışlar sonrasında ürünü ana tedarikçisinden uygun fiyata satın alıp gönderimini sağlıyoruz. Bu işte emek harcama diye bir şey yoktur. Ticari zekasını kullanıp yaratıcılığı ortaya çıkaran kişiler Dropshipping üstünden güzel kazançlar elde etmektedir. Ilk olarak Türkiye’deki insanların ne biçim ürünlere ağırlık verdiklerini, daha sonrasında ise Dünya’da hangi ürünlerin sık satıldığını araştırın. Eğer daha ilkin Türkiye pazarına girmemiş bir ürün bulursanız zenginsiniz anlamına gelir.

Udemy

Eğer bir kabiliyetiniz var ise asla durmayın! Derhal Udemy içine giriş yaparak öğretmen hesabı açın. Birazdan anlatacaklarım sonrasında internetten para kazanmak sizlere çocuk oyuncağı gelecektir. Udemy; neredeyse her alanda öğretmen ve öğrencilerin yer aldğı çevrimiçi bir kurs platformudur. Öğretmenler, çektikleri eğitim setlerini burada ücretli ya da parasız paylaşarak öteki insanların da data sahibi olmalarını sağlar. Ücretsiz bir şekilde sunulan eğitim setlerinden birkaçını inceleyerek bu platformun amacını daha iyi anlayabilirsiniz. İnsanlara öğretebileceğiniz bir kabiliyetinizin bulunduğunu varsayalım. Bölümlerden oluşacak şekilde bir eğitim video serisi çekin. Çektiğiniz bu videoları eğitmen çatısı altında Umdey içine yükleyin. Rakiplerinize oranla eğitim setinizin ücretini belirleyin. Eğer bir rakibiniz yok ve ilgi çekecek bir alanda kabiliyetiniz var ise aylık on binlerce lira kazanmanız mümkündür.

Freelancer

Freelancer terimi son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Birçok şahıs Freelancer olmanın yolunu aramaktadır. Bu alanda internetten para kazanma anlatımına geçmeden ilkin Freelancer’ın ne anlama geldiğinden bahsedelim. Freelancer; özgür bir emek verme ortamında mesai saatlerini kendisini belirlemekte vakasına Freelancer denilmektedir. Çoğu zaman dijital ortamlarda meydana getirilen işleri kapsamaktadır. Grafik tasarım, metin yazarlığı, yazı yazarlığı, yabancı dilde tercüme, video montaj, kurgu, web tasarım benzer biçimde onlarca değişik alanlarda iş yapabilirsiniz. Vatanımızda Bionluk, SadeceON benzer biçimde platformlar üstünden işler alabilirsiniz. Global pazar içinde ise Fiverr ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır.

Twitch Yayıncısı Olmak

Youtube’da olduğu benzer biçimde Twitch üstünden de yayınlar yaparak aylık tertipli ve yüksek gelirlere ulaşabilirsiniz. Twitch’in Youtube’a tek bir farkı bulunmaktadır. Youtube’a daha evvelinde çekip kurguladığınız videoları yüklemektesiniz. Twitch platformunda ise tüm yayınlar “Canlı” dır. Canlı gösterim yapma mevzusunda bir kabiliyetiniz var ise ya da oyun oynama mevzusunda yetenekliyseniz sizleri de bu platforma çağrı ediyoruz. Bilhassa oynadığı oyunlar ile ön plana çıkan yayıncılar aylık yüksek oranda gelire haiz olabiliyorlar. Aylık 10,000 TL ile 30,000 TL içinde gelir elde eden yayıncılar buna ek olarak sponsorlar üstünden de güzel gelir elde etmekteler.

İnternetten para kazanma mevzusunda her insanın uyguladığı taktik değişiktir. Hepimiz blog yazarlığı yaparak bu yolu deniyorken kimisi Youtube içerik üreticisi olmayı tercih ediyor. Yukarıdaki seçenekler üstünden kendinize en uygun olanı seçerek sizler de bu alanın bir parçası olabilirsiniz.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy