HGS İptali Bankadan Ve PTT Den Alınan Nasıl İptal Ederim ?

HGS İptali Bankadan Ve PTT den Alınan Nasıl İptal Ederim ?

Süratli Geçiş Sistemi-HGS; Köprü ve otoyollarda, dur-kalk yapmadan, trafiği aksatmadan ödeme işlemleri oluşturulan sisteme denir. Aynı vakitte bazı bölgelerde OGS ( otomatik geçiş sistemi) olarak da tanımlanır. Sayısız yeterlik sahibinin kullandığı HGS iptali de detaylı nedenler ile yapılması gerekebilir. Çoğu zaman HGS tek bir araca ilişkin olduğundan, iptal edilmesi gerekir. Doğrusu sürücüler; araç farklılığı ya da aracının satılması halinde HGS iptaline gereksinim duyar. Satılan araç amacıyla HGS iptali yapılmalı ve aracın üstünden HGS etiketi çıkarılması gerekir. Bu benzer biçimde detaylı nedenler ile HGS iptali amacıyla PTT’ye bizzat başvurmanız gerekir. Aksi takdirde web üstünden iptal prosedürü gerçekleştirilemez. Bu benzer biçimde verilere saygınlık etmemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer HGS’nizi PTT’den almadıysanız, öteki kuruluşlardan alınan HGS iptali iyi mi yapılır diyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

HGS Kapatmak İptal Etmek Nasıl Olur?

Aynı şekilde eski ürünü iptal ettirmek ve yeni ürün alabilmek istiyorsanız da, iptal ettirdiğiniz ürün amacıyladeki bakiyenizi 1 ay sonrasında PTT’den alabilirsiniz. Plaka güncellemesi yapacaksanız, eski HGS kartınızı iptal ettirmeden yapılabilirsiniz. Doğrusu HGS iptalini gerçekleştirmeden, plakama güncelleme prosedürü yapılabilir ve plaka sıfırlama prosedürü yaptırarak, ileri de öteki bir plakaya yenilemek amacıyla bekletebilirsiniz. Bankalardan aldığınız ürünler amacıylase, HGS iptali amacıyla bizzat bankanızdan informasyon almanızı tavsiye ediyoruz.

HGS Nereden Nasıl İptali Gerçekleşir?

Bölgenizdeki PTT şubesine giderek prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Yanınızda; kimlik, sürücü belgesi ya da aynısı belge olması gereklidir.
Ve doğal ki araç ruhsatı
İptal edilmeden ilkin, borcunuz var ise ödenir ve sonrasında iptal prosedürü uygulanır.
HGS iptali yapmadan ilkin, bilmeniz lüzumlu olanlar şu şekilde:

PTT şubesinde size verdiği HGS iptal formuna; HGS numaranızı yazmayı unutmayınız.
Kayıtlı araç plakanızı yazmanız gereklidir.
Eğer HGS iptal prosedürü yaptırmadan ilkin, rastgele bir süratli geçiş sisteminden geçiş yaptıysanız ve bakiyeniz bulunmuyor ise, bu aşamada HGS iptali gerçekleştireceğiniz süre, kaçak işlemiş görünürsünüz. Ve cezası 10 kat şeklinde ödenir. Bu benzer biçimde haller amacıyla, web üstünden borcunuzu öğrenebilir ya da kaçak durumunuzu denetim edebilirsiniz.
Ek olarak kartınızda bakiyeniz var ise, HGS bakiyenizi 30 gün sonrasında almanız amacıyla size alıntı verilir.
Fakat yeni bir araç aldıysanız ve bu yüzden HGS iptali yapıyorsanız, o halde 30 gün beklemenize lüzum kalmadan, eski HGS bakiyenizi yeni aracınıza kayıt ettireceğiniz HGS kartınıza eklenebilir. Bu noktayı formda belirtmeniz gereklidir.

Bankadan Aldığınız HGS yi Nasıl İptal Ederiz?

HGS etiketinizi rastgele bir bankadan aldıysanız, HGS iptali amacıyla bankanızın alan kişi hizmetlerini arayarak ya da size en yakın şubesine giderek, üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz. HGS kartınıza kalan bakiyeniz ise on gün içersinde bankaya kayıtlı hesap numaranıza aktarılacaktır. Fakat; PTT üstünden iptal prosedürü yapıldığında, kalan bakiye alımı PTT şubesinden bir ay sonrasında alınabilir.

 

 

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy