Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank kartsız para çekme işleminde sağlamış olduğu kolaylıklar ile müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Halkbank müşterisi iseniz ve hesabınızdan para çekmeniz gerekmesine karşın ATM kartınız yanınızda olmasa da kartsız bir halde para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Halkbank kartsız para çekme iyi mi yapılır? Halkbank kartsız para çekme limiti ne kadar?

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank kartsız para çekme işlemini sorunsuz bir halde gerçekleştirmek için sisteme giriş meydana getirilen GSM numarasının etken ve yanınızda olması gerekmektedir. Adım adım Halkbank kartsız para çekme işlemi şu şekilde yapılır;

1.Adım: Yeşil Giriş butonuna basın.2.Adım: Sol bölümde en üstteki Para Çekme butonuna basın.3.Adım: T.C Kimlik Numarası ve GSM Numarası girin.4.Adım: Telefonunuza gelen şifreyi karşınızdaki ekrana girin.5.Adım: Hesap seçip, miktar girerek paranızı çekin.

Halkbank Kartsız Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Halkbank kullanıcıları ATM’lerden kart olmadan para çekme
işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak kolay bir halde gerçekleştirir iken
günlük belirli miktarlarda para çekme işlemi uygulayabilir.

Halkbank ATM’den para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak ayarlanmıştır. BBDK tarafınca belirli şartlar ile belirlenen günlük para çekme limitleri ondan sonra banka tarafınca müşterilerin hesap durumlarına nazaran artabilmekte yada azaltılabilmektedir.

ATM’den Kartsız Para Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halkbank kartsız para çekme işlemi gerçekleştirir iken
dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta kişisel bilgilerinizin ( T.C Kimlik
Numarası ) ve GSM numaranızın değişik kişilerin elinde olmamasına dikkat edilmesidir.
Bu bilgilerin değişik kişilerin elinde olması durumunda sizden habersiz bir
şekilde ATM üstünden rahatça para çekme işlemi gerçekleştirebilirler.

Bir öteki ATM’den kartsız para çekerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar ise doğru bilgilerin hatasız bir halde girilmesidir. Çeşitli güvenlik önlemlerinden dolayı ATM üstünden kartsız para çeker iken yapacağınız hatalı işlemlerin birden fazlası olması durumunda hesabınız banka tarafınca güvenlik sebebi ile kapatılacaktır.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy