Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

2020 senesinde tamamen faizsiz olarak 1.000 liradan başlayıp 10.000 liraya kadar 60 ay vadeli gereksinim kredisi kullanmak isteyenlerin iki ana sebebi vardır, bunlardan ilki İslami şartlara uygun olup helal yollardan gereksinimlerini karşılamak, bir diğeri ise kuşkusuz bankalara herhangi bir aldıkları para için karşılık ödememektir. Bu her iki niyet içinde faizsiz (0 faizli) gereksinim kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Vatanımızda Faizsiz İhtiyaç Kedi Veren Bankalar Var mıdır?

Vatanımızda faizsiz gereksinim kredisi verene bankalar var mıdır? evet vardır! Bu vakası yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz benzer biçimde iki şekilde ele alacağız, ilki sıfır faizli kredi veren bankaların sunmuş olduğu paranın İslami şartlara nazaran caiz olup olmadığını bir diğeri de gene 0 faizli olarak hangi bankaların kredi verdiğine. İlk olarak İslami olarak bu olanağı sunan bankaları tanıtalım.

İslami Şartlara Uygun Olarak 0 Faizli Kredi Verene Bankalar Hakkında

İslami şartlara uygun olarak hizmet sunan devletimizde bankalar yer verilmiştir. Bu bankalara genel olarak katılım bankaları denilmektedir. Katılım bankaları vatandaşların gereksinimlerini karşılamak adına oluşturdukları fondan kar paylarını da koyarak para olanağı sunmaktadır. İster alınacak olan ev için ister vasıta için veyahutta evin gereksinimleri için bu imkanı sunan bankalardan kredi almak bir oldukca din adamına nazaran caizdir fakat usuller doğru bir halde ilerler ise.. Peki din adamlarımıza gere kredinin helal olması için usulün iyi mi ilerlemesi gerekmektedir.

İster alınacak olan konut olsun ister otomobil yada eşya bunun için duyduğunuz gereksinim kredisi için alımı banka sahibi yada yetkilisinin yapması gerekmektedir! ve aldıktan sonrasında size kendi karlarını koyarak satması gerektirme etmektedir. Örnek vermek gerekir ise; diyelim ki düğün meydana getirecek evleneceksiniz ve eviniz bazı buzdolabı, çamaşır makinesi yada tv benzer biçimde gereksinimlere ihtiyacı bulunmaktadır ve sizin de bunu alacak bir paranız yok, bunu katılım bankalarından helal yoldan almak istiyorsanız eğer lüzumlu başvuruları yaptıktan sonrasında banka yetkilisinin bu tarz şeyleri sizin adınıza alıp kendi kar payını koyarak size vadeli olarak vermesi caiz olmaktadır. Örnek hesaplama; tüm beyaz eşyalar toplam 10.000 TL tuttu bankanın sigorta harcaması 300 TL işlem tutarı 500 TL vade hesabı 1400 TL (kullanılacak olan vadeye nazaran bu sayı değişebilir) toplam 12200 TL bankaya vadeli olarak geri ödemeniz gerekmektedir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020’dan 5 Tane

Meydana getirilen muamelenin doğru olması durumda caiz olan kredi için bankaların yapmış oldukları kesintiler ve kar payları aşağıdaki gibidir;

  1. Albaraka; dayanıklı tüketim finansmanı (gereksinim kredisi) 10.000 TL için 60 ay geri ödeme aylık taksiti 240,81 TL toplam geri ödeme 14.448 TL kesilecek işlem parası 50 TL olmaktadır.
  2. Kuveyt Türk Katlım Bankasının; Eşya finansmanı adı altında vermiş olduğu 20.000 TL için 60 ay vade aylık ödenmesi tutarı 480,09 TL olmaktadır. Finansman tahsis harcaması ise 52.50 TL tir.
  3. adı altında vermektedir. Gene hesaplamayı 35.000 TL ve 60 ay geri ödeme seçenekleri ile yaparsak aylık taksit olarak 837,51 Lira ödemeniz olacaktır.
  4. Ziraat Katılım Bankası; Ziraat bankasının katılım fonu olarak kurmuş olduğu bankada gereksinim finansmanından 40.000 TL kullanacakların 60 ay her ay eşit olarak 975,44 TL ödemesi gerekmektedir. Derhal başvurmak için lütfen tıklayınız..
  5. Vakıf katılım bankası: Vakıf katılım beyaz eşya yada mobilya benzer biçimde evinizin ihtiyaçlarının sağlanması için vermiş olduğu paradan 50 TL kesinti yapmaktadır. Bankanın faiz hesaplama tablosu ise aşağıdaki gibidir.
  6. VAKIF KATILIM ”Beyaz Eşya Finansmanı” olarak müşterilerine 36 ay vadeli elde etmiş olduğu finansmanın kar oranı aylık %1.10 oranındadır. Geri ödeme çizelgesi ise şu şekildedir.
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy