Ethereum Nedir 2023?

 

Ethereum Nedir 2020?

İlk olarak Kuzey Amerika Bitcoin konferansı olarak ethereum kurucusu vitalik bu terim tarafından tanıtımı yapılmış olan bir sistemdir. Ethereum nedir? Sorusuna genel anlamda bir alt coin statüsünde görünse de esas olarak Blockchain teknolojisinin gelişiminde ve daha fazla  alanda kullanımını amaçlayan bir sistem olarak ifade edilebilir. Kısaca ether kripto para birimi olarak kripto işletim sistemi diyebiliriz. Amaç ise Bitcoindeki bağlı bulunan sistemin üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinde yeni yazılımlar oluşturmasını sağlamak diyebiliriz.

 

Kullanıcılara sağlamış olduğu özgürlük ve o bu özgürlük sayesinde bir çok alt Coin çıkarılmasına ortam hazırlar. Bu sistem amaçlanan kişisel veriler ve bilgilerin farklı kişiler tarafından depolanmasını ya da çalınmasını engellemektir. Neredeyse bugün internet üzerinden yapmış olduğunuz hemen hemen her işlem veriler halinde data banklarında kayıt altında bulunduruluyor. Bu bilgilerin ise hangi amaçla kullanılacağı konusu bilinmezlik olarak ifade edilebilir. Bu  sistem ise işlemlerin tamamiyle dağınık ve anonim bir şekilde farklı cihazlar üzerinden sağlandığını ifade edebiliriz. Böylelikle bilgilere erişim imkansız öyle gelecektir.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy