Ethereum Ile Bitcoin Farkı Nelerdir?

Ethereum ile Bitcoin Farkı Nelerdir?

Yıl olarak 2017 yılından bu yana bir çok gelişme arasında kripto para dünyasında çarpıcı gelişmeler yaşanmıştır. Sene başında 963 $ olan Bitcoin 19.6 194 $’a kadar çıkmıştır. Bir numaralı rakibi olarak ise ethereum gösterilebilmektedir. Bu işlem ise 8 $ iken 747 $’a kadar yükselmiştir. Ethereum ile Bitcoin Farkı? Nedir dendiğinde bu soruyu yanıt olarak öncelikle Coin ile ethereum arasındaki farklardan bahsedeceğiiz. Kripto para birimleri olarak üretim aşamaları blok zincirlerinin işleyişleriyle alakalı genel sorular olmaktadır. Son zamanlarda en değerli yatırımcı haline gelmiş olan devre ekonomi olarak çok kişinin hakim olması ve kafalardaki bir çok sorunun giderilebilmesi gerekmektedir.

Yatırım yapıp yapmamanız önemli değil. Teknoloji ve bilişim çağında olduğumuz için dünyanın düzenini takip etmek sorumluluktur. Ethereum dünyanın hemen hemen her yerinde çoğu bilgisayara dağılan bir alt sistemidir. Bitcoindeki gibi blok zinciri teknolojisi ne dayansa da çoğu noktada farklılıkları barındırır. Akıllı sözleşme sistemi olarak ifade edilebilir. Bitcoinden farklı olarak akıllı sözleşme mantığıyla bir adım öne çıkmaktadır.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy