Elektrik Aboneliği İptal Etme Para İadesi Alma

Elektrik Aboneliği İptal Etme Para İadesi Alma

Elektrik abonelik iptali prosedürüne detaylı nedenler ile gereksinim duyulabilir. Bir adresten öteki bir adrese taşınmak amacıyla ya da detaylı nedenler ile abone adı farklılığı sebebiyle iptal ettirmek isteyebilirsiniz. O halde bazı prosedürleri programınız gerekir.

İptal prosedürünü yapmak amacıyla, satış şirketiyle yaptığınız sözleşmeyi sonlandırmanız gerekir. İptal prosedürü elektrik aboneliğinde tahliye olarak da adlandırılır. Artık kullanmayacağınız bir adresteki, aboneliğinizi kapatmanız mühimdir. Aksi takdirde adresi kullanmasanız dahi derli toplu olarak abone parası adına gelmeye devam eder. Fakat elektrik abonelik iptali ile adınıza elektrik tüketimi yapılmasının önüne işlemiş olmuş olursunuz. Hem de bu prosedürü yapmadığınız takdirde, sizden sonrasında ileriki kullanıcılar, sizin adınıza elektrik tüketimi yapılabilir ve faturalardan sorumlu siz tutulabilirsiniz. Bu yüzden son aşama önemli bir ayrıntıdır.

Elektrik Abonelik İptali Başvurusu Nereye Yapılır ?

Elektrik abonelik iptali talebinizi, elektrik şirketinin satın alan merkezinden ya da web sitesinden yapabilirsiniz.

Elektrik şirketiniz, çevrimiçi abonelik iptal hizmeti bulunmuyorsa; satın alan merkezine şahsen başvurmanız gerekir.
Kendi adınıza kayıtlı satmaca amacıyla şahsen, bir başka biri adına kayıtlı satmaca amacıyla, noter onaylı vekaletname almanız gerekir.
Bazı elektrik şirketleri, sitelerinden çevrimiçi abonelik iptaline izin verir. Bazıları ise yalnızca satın alan merkezlerinden hizmet verir. Bu tarafta çevrimiçi buluşma olanağı var ise, daha eskiden buluşma alarak gitmeniz işleminizi hızlandırır.

İptal Dilekçesinde Neler Olmalı?

Çoğu zaman elektrik firmalarının; elektrik abonelik iptali formu bulunur. Fakat kendiniz yazmanız ihtiyaç duyulan durumda, alttaki şekilde dilekçenizi yazabilirsiniz.

Aboneye ilişkin; Kimlik informasyon kapasitesi ve TC
Adres ve etkileşim verileri (cep telefonu ya da e-posta)
Kullanım yerine ilişkin; adres, döşem ya da abone numarası
Mülk sahibi informasyon kapasitesi
İstenen enerji kesim zamanı
Güvence bedelinin hesabınıza iade edilmesi amacıyla, IBAN numaranız.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy