E-Pasaport Randevu Almak Pasaport Randevu Alma Sistemi Değişti 2023

E-Pasaport Randevu Almak Pasaport Randevu Alma Sistemi Değişti 2020

Geçmişte Güvenlik Genel Müdürlüğünde dağıtılan pasaportlar için bundan bu şekilde tek yetkili makam Nüfus Müdürlükleri olmuştur.

Pasaport Nereden Alırım?

Telefonla ALO 199 davet merkezini arayarak buluşma alabileceğiniz benzer biçimde derhal aşağıda yer edinen Nüfus Genel Müdürlüğünün resmi buluşma sayfasından da web üstünden buluşma alabilirsiniz.

RESMİ PASAPORT RANDEVU SAYFASI

PASAPORT HARÇ ÜCRETLERİ

Geçişlik işlemleri için buluşma alacağınız resmi buluşma sayfasını derhal yukarıda kırmızı bağlantı ile paylaştık. Bu sayfa resmi buluşma sayfasına gider. Ek olarak derhal aşağıda lüzumlu açıklamaları yaptık.

 

İnternetten Pasaport Randevu Alma

İnternet üstünden geçişlik randevusu tüm Türkiye için yalnız tek bir sayfa üstünden verilmektedir. Derhal yukarıda linkini verdiğimiz bu sayfa hem de Nüfus Genel Müdürlüğünün öteki işlemleri için de buluşma alma sayfasıdır.

E-Pasaport Randevu Almak Pasaport Randevu Alma Sistemi Değişti 2020 Pasaport Randevu

Pasaport Randevu Web Adresi Nedir?

  • Sayfanın üst kısmında paylaştığımız linkte direkt Nüfus Genel Müdürlüğünün resmi buluşma sayfasına gider.
  • Bu sayfayı ziyaret ettiğiniz  süre Güvenli işaretinin olup olmadığına dikkat ediniz. Ek olarak sayfada gov.tr uzantısının olduğuna muhakkak bakınız.

BİRİNCİ ADIM : Bu sayfa üstüne geldiğinizde (2) numara ile gösterilen yere tıklayınız. Bu durumda aşağıda ki fotoğraf karşınıza çıkacak. Hangi tür geçişlik işlemi yapacaksınız o seçeneği tıklayınız.

  • Umuma Mahsus Geçişlik (Bordo Geçişlik) Randevusu
  • Hizmet Pasaportu (Gri)
  • Hususi Geçişlik (Yeşil)

 

İKİNCİ ADIM : İstediğiniz geçişlik türüne tıkladıktan sonrasında ücret mevzusunda bir uyarı metni gelecek. Okudum onayladım diyerek tıklama yapınız ve işleme devam ediniz.

Arkasından gene başvuruyu Türkiye’den mi Ülke dışından mı yapacağınız seçeneği sorulacak.

Bordo Pasaport  İşlemi (Umuma Mahsus Geçişlik)

Bordo geçişlik işlemi için yukarıda linkini verdiğimiz resmi web siteyi ziyaret etmeniz gereklidir.

Bu sayfa üstünden hem de Yeni Kimlik (T.C. Kimlik Kartı) ve Yeterlik randevuları da alabilirsiniz.

Web Üstünden – İnternetten Pasaport İşleminde E postanızın Olması Şarttır

İnternetten buluşma alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim n

 

kta e posta adresinizin olmasıdır. Şundan dolayı buluşma detayları e posta adresinize gelen gizyazı ile onaylanmaktadır. E postası olmayan kişiler ALO 199 davet merkezini arayalarak buluşma talep edebilir.

Pasaport Telefon İletişim

  • Pasaportlar için Türkiye’nin geneli için tek bir merkezden buluşma alınmaktadır. Her il hatta ilçe için değişik buluşma sistemi yoktur.
  • Türkiye’nin tamamı için Telefon ile buluşma alma sayfası ALO 199’dur. Bu davet merkezi Nüfus Genel Müdürlüğünün Nüfus işlemleri ile ilgili genel davet numarasıdır.
  • ALO 199 davet merkezinden geçişlik buluşma alabileceğiniz benzer biçimde, Yeni Kimlik yada Yeterlik randevusu da alabilirsiniz.

ALO 199 Pasaport Nasıl Alınır?

ALO 199 Davet hattı Nüfus Genel Müdürlüğünün genel davet merkezidir. Nüfus Müdürlüğüne dair her işlem için bu numarayı arayarak informasyon alabilir yada bazı işlemleri yapabilirsiniz.

Geçişlik buluşma işlemlerinin de Nüfus Müdürlüğüne devrinin arkasından artık yalnız bu davet merkezini arayarak buluşma talep edebilirsiniz.

İstanbul Pasaport için

Geçişlik işlemleri daha öncesinden Güvenlik Genel Müdürlüklerinde iken her il için ayrı ayrı buluşma işlemi vardı. Dolayısı ile İstanbul içinde İstanbul Güvenlik Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfası üstünden geçişlik randevuları verilirdi.

  • Artık Geçişlik ve Yeterlik İşlemlerinin Nüfus Müdürlüklerine devri ile beraber buluşma işlemi tüm Türkiye için merkezileşmiştir.

Ankara Pasaport İşlemleri

Aynı durum Ankara içinde geçerlidir. Tüm Türkiye’de Geçişlik buluşma işlemi tek bir merkezden verilmektedir.

Pasaport Diyarbakır

Diyarbakır ili içinde değişik bir uygulama söz mevzusu değildir. Sadece ilin Nüfus Müdürlüklerinde yoğunla bağlı olarak sakin olan İlçelerde direk müracaat bir ihtimal yapılabilir. Sadece ben bir oldukca yerin pek de sakin bulunduğunu düşünmüyorum.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy