E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Neden Açılmıyor?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi neden açılmıyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Neden Açılmıyor? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Neden Acilmiyor

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda okuyan öğrenciler ve bu öğrencilerin velileri tarafından kullanılan ve bu sebeple kullanıcı sayısı oldukça yüksek olan bir internet okul bilgilendirme servisidir. Kullanıcı sayısının yüksek olmasından ötürü dönem dönem sistemde yoğunluk yaşanmasından ötürü erişim problemleri oluşabilmektedir. Bunun dışında teknik bazı sıkıntılardan da kaynaklı olarak e-okul sisteminde açılmama gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Esnasında Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

Sisteme giriş yaparken pek çok alana veri giriş yapmanız talep edilmektedir. Bu alanlara yanlış veya eksik bilgi girmeniz durumunda sisteme giriş yapamayabilirsiniz. e-Okul sistemine öğrenci veya veli girişi yaparken karşılaşabileceğiniz sorunların önüne geçebilmek için aşağıdaki tavsiyelere göz atmanızda fayda var. Eğer bu hataları yapıyorsanız sorun sizden kaynaklanıyordur ve yanlış yere sistemin açılmadığı gibi bir algıya düşüyor olabilirsiniz. Sorunsuz bir giriş için:

  • Güvenlik resmindeki rakamlar kısmını doğru girdiğinizden emin olun.
  • Öğrenci TC. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kısımlarını doğru girdiğinizden emin olun.
  • VBS Güvenlik ekranında öğrenci kimlik bilgileri sorulduğundan, eğer kimlik bilgilerine hakim değilseniz öğrenci kimliğini hazır bulundurun.
  • Öğrenciye ait resim seçimin doğru yaptığınızdan emin olun.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminin Açılmamasına Çözüm İçin Öneriler

Sisteme girişte eğer kulanıcı hatası yapmadığınızdan eminseniz bu durumda açılmama sorununun nedeni teknik bir konudur. Bu durumda sırasıyla aşağıdaki kontrolleri uygulayabilirsiniz.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin ve bağlantı sorunu olmadığından emin olun.
  • Tarayıcı kaynaklı oluşabilecek sorunlara karşı mutlaka güncel tarayıcı kullanın ve Internet ExplorerGoogle ChromeMozilla Firefox veya Opera vb. farklı tarayıcılardan VBS’ye bağlanmayı deneyin.
  • Sistemin yoğun olarak kullanıldığı bir dönemdeyseniz gece geç saatleri veya sabah erken saatleri veya günün farklı saatlerini giriş yapmak için deneyin
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy