E-Devlet KOSGEB Girişimcilik Kursu 2023 Müracaat Formu

E-Devlet KORGEB Girişimcilik Kursu 2020 Müracaat Formu

Yeni kuracağınız iş için devletten KOSGEB aracılığı ile neredeyse açılış giderlerinin çoğuna affetme almanın ilk ayağı olan 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2020 senesinde da hız kesmeden devam etmektedir. İstanbul en başta olmak suretiyle Ankara ve İzmir ile yeşil Bursa’mız ile toros dağların incisi Adana’da oldukca fazla ilgi görülen kursların tüm müracaat adresleri ile formu en güncel bir halde telefon numaraları ile siz yeni girişimcilerimiz için yer verdik. Ek olarak eğitimler için uzaktan eğitim ile İnternet üstünden e-Devlet şifresi il müracaat da bulunacaksınız.

KOSGEB Kurslarını Veren Kurumlar

Bildiğiniz benzer halde KOSGEB oluşturmuş olduğu Yeni Girişimcilik Destek Programı aracılığı ile bir oldukca iş fikrine haiz olan vatandaşımıza geçtiğimiz yıllarda olduğu benzer halde 2020 senesinde da açılış giderleri için affetme vermektedir. Naturel olarak tüm bu olanakları yeni girişimlerimize sunmadan ilkin ise kim bilir tek bir şartı olan ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” adı altında verilen kurslara her yıl olduğu benzer halde 2020 senesinde da katılınması ve başarı göstermiş bir halde tamamlanmasını talep etmektedir. Kurum tarafınca finanse edilen bu eğitimleri diğeri yıllarda olduğu benzer halde bu yıl içinde iş ortakları partnerlik edecektir. Birimin eğitimler mevzusunda partnerlerini bilmeyenler için sıralamamız gerekir ise, listemizi şu şekilde oluşturabiliriz.

  1. İlk sırayı yerel Belediyeler,
  2. İkinci sıramızda ise İŞKUR
  3. Tecim Odası
  4. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
  5. Halk Eğitim Merkezleri
  6. Üniversiteler
  7. Kalkınma ajansları
  8. Engelli federasyonları

Tüm Kurumların Kurs Başlangıç Tarihleri ve Adresleri

Yeni girişimcilerimize eğitim katılımları için zaman kaybı yaşatmayan KOSGEB anlaşmış oldukları iş ortakları ile 2020 senesinde da bu seferberliğine devam etmektedir. Özellik ile Ankara ve İstanbul, İzmir benzer halde büyük illerimizde oldukca daha sık bir halde düzenlenen bu eğitimlere 18 yaşına adım attım tüm girişimciler başvurabilmektedir. Yalnız birim tarafınca düzenlenmek ile kalmayıp iş ortakları tarafınca da Türkiye’nin tüm ile hatta ilçelerinde dahil düzenlenen bu kursların güncel tarihleri tek bir adres olan BURADAN yayımlanmaktadır. Müracaat detaylarının yer almış olduğu sayfaya erişim için bağlantının yedeği ile belirtmiş olduğum bu sayfaya giren yeni girişimcilerimiz ” İL FİLTRESİ ” alanından hangi ilde eğitim başvurusu yapmak istiyorsa o ili seçmeleri gerekir.

E-Devlet Kosgeb Girişimcilik Kursu 2020 Müracaat Formu Kosgeb Kurslar%C4%B1 Ba%C5%9Fvurular%C4%B1 Tarih Ve Adreslerinin %C3%96%C4%9Frenilmesi

Katılım için il seçim işlemi yaptıktan sonrasında yeni oluşturulan sayfadaki kurs tarihlerinden, size en uygun pozisyonda olanı seçip kurs adresi ve kontakt telefon numaraları dahil olmak suretiyle bir oldukca eğitim başvuruları için gerekseme duyduğunuz bilgilere erişim sağlaya bilirler.

Kurslarda İkametgah Şartı Yoktur!

Daha oldukca Bursa, Adana benzer halde büyük şehirlerimizde yaşanmış olan bir mevzuyu dile getirmek isterim. Bu mevzu ne yazık ki özellik ile devletimiz tarafınca kuruma verilen desteğin artması ile birlikte başlamış olan eğitim katılım yoğunluğundaki sıra beklenmesidir. Kurum bu problemi kolay yoldan çözmek adına en başta eğitim katılımları için ikametgah şartını kaldırmıştır. Özetlemek gerekirse isteyen yeni girişimciler 2020 senesinde düzenlenecek olan KOSGEB kursları için başvurularını kendilerine uygun daha azca nüfusa haiz ilçelerde yapabilmektedirler. Azca sözü geçen ilçelerde düzenlenen eğitimlere rağbetin oldukca daha azca olacağı için sıra bekleme kaygısı yaşamaz üstelik öncelik hakkı içinde düzenlenen yazılı / sözlü mülakatından da elenme benzer halde bir şansınız olmaz.!

Müracaat Yapacağınız Kurum Önemli

Hani dedik ya kıymetli girişimciler KOSGEB kurslarını yeni girişimcilerin sıra beklememesi için bir oldukca resmi kurum seferber oldu diye… İşte yalnız bu seferber olan resmi kurumların kursiyer alabilmesi için bazı şartları olabilmektedirler. Aslına bakarsanız bu şartları da eğitime aracı olan kurum müracaat adresini öğreneceğiniz sayfadaki açıklama alınında örnekteki benzer halde belirtmektedir.

E-Devlet Kosgeb Girişimcilik Kursu 2020 Müracaat Formu Kosgeb Kurslar%C4%B1 Ba%C5%9Fvuru AdresleriBu ayrıştırma daha oldukca İŞKUR ve Üniversiteler ile Meslek odaları tarafınca sıklık ile yapıldığı için lütfen bu ayrıntıya dikkat ediniz.

KOSGEB Kursları İnternet e-Devlet Üstünden Alma

Artık hangi kurum tarafınca neredeki il den eğitim alacağınıza karar verdiyseniz girişimcilik eğitimi müracaat formuna doldurmaya sıra gelmiştir anlamına gelir. Fakat bu işlemi sağlamadan ilkin kesinlikle size ilişkin bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu sebeple müracaat formu daha ilkin kurum tarafınca el ile doldurulurken şimdi artık İnternet üstünden doldurulması ile sağlanmaktadır. Eğer bir e-Devlet şifreniz mevcut değilse bunu size en yakın PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

e-Devlet şifresi olan girişimciler eğitim müracaat formuna erişim sağlayabilmeleri için https://www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri adresine direkt girerek elektronik posta adreslerini girmeleri gerekir. Bu alana postalarını giren katılımcılar ” İl Filtresi ” bölümün yanında müracaat formuna ulaşmak için e-Devlet ile başvur demeleri kafi olacaktır.

Kosgeb Girişimcilik Eğitimi Başvuru Formu Erişim Görseli
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy