Devletten Herkese Bayram Yardımı 500TL Harçlık Verecek Mi ?

Devletten Herkese Bayram Yardımı 500TL Harçlık Verecek Mi ?

Devletten Herkese Bayram Yardımı 500Tl Harçlık Verecek Mi ? Bayram Harcligi Verecek Mi

Devlet bayram yaklaşırken tüm vatandaşlarına 500 tl yardım olarak harçlık verecek mi ? haberin devamını okuyun.

Corona virüsü sebebiyle en düşük emekli maaşının 1500 TL’ye çıkarılması, bayram ikramiyelerinin öne çekilmesi üzerine bayram harçlığı verileceği ve müracaatların da açık kapı üstünden uygulanacağı iddia edildi. Bayram harçlığı Ramazan Bayramı’na bigün kala yine gündeme geldi. İhtiyaç sahibi vatandaşlar bu iddiaların sonrasında açık kapı sistemi üstünden müracaat aşamalarını incelemeye başladı. Mevzuyla ilgili İçişleri Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan resmi izahat yapılmış oldu. Bayram harçlığı mı dağıtılacak? Her insana 500 TL bayram parası mı veriliyor? Açık kapı bayram harçlığı iddiaları…

DEVLET 500 TL BAYRAM HARÇLIĞI VATANDAŞA DAĞITILACAK MI?

İçişleri Bakanlığı Twitter üstünden, toplumsal medyada çıkan iddiaları yalan olduğunu beyan etti ve vatandaşlardan resmi kaynaklar haricinde toplumsal medyada gezen deposu belirsiz haberlere saygınlık etmemeleri rica edildi.

İçişleri Bakanlığı, haberlerin kasıtlı ve mesnetsiz bir halde yayıldığının belirterek, Valilikler ve kaymakamlıklara bağlı tespit edilen açık kapı birimlerinden toplumsal yardım dağıtılmadığını altını çizdi ve vatandaşları net bir üslupla uyardı.

Kaymakamlıklar ve valiliklerin muhteviyatında hareket eden açık kapı uygulamasının vazife ve yetkilerinden de bahseden İçişleri Bakanlığı doğrultusundan 81 il valiliğinde ve 161 ilçe kaymakamlığında etkinlik gösteren açık kapı uygulamasının esas amacının; valilik ve kaymakamlık vasıtasıyla yayılan kamusal hizmetlerin yönlendirilmesi bulunmuş olduğu söylendi. Lüzumlu yönlendirmeleri gerçekleştirmeyle yükümlü olan açık kapı bürolarına şahsen ya da çevrimiçi olarak müracaatlar yapılabilmektedir. Başvuruların sonrasında açık kapı birimlerinin yardım dağıtmak ya da toplumsal destek ödemesi yapmak şeklinde yükümlülükleri bulunmaz.

Devletin koronavirüs salgını ile mücadelesinde fena niyetli olarak oluşturulan bu paylaşımları tamamen reddeden İçişleri Bakanlığı, toplumsal medya ve etkileşim gruplarında mesnetsiz paylaşımlar meydana getiren şahıslar ile ilgili kabahat duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy