Cepbank Nedir Cebe Havale Nasıl Yapılır

Cepbank Cebe Havale Nasıl Yapılır Ne Kadar Ücreti 2020

Cebe Havale Nedir?
Elektronik ortamda yapılabilen para aktarımı şekillerinden biri de cebe havaledir. Cebe havale tekniği şu anda Türkiye’de hizmet veren bankalardan birkaçı haricinde tüm bankalarda bulunuyor. Bu ödeme sistemi kullanılarak banka hesabı olmayan birine de para gönderilebiliyor. Bunun amacıyla para göndermek arzu ettiğiniz ferdin telefon numarasının olması kafi.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

CEPBANK adıyla da tanınan cebe havale sisteminden yararlanmak amacıyla para aktarımı esnasında düşük komisyonlar ödemeniz gerekebilir. Bazı bankalar bu prosedürden de ücret almıyor.

Herhangi bir şahsa cebe havale prosedürü yapabilmek amacıyla CEPBANK prosedürüne müsaade eden bir banka hesabınızın olması gerekiyor. İnternet şubeye giriş yapmış olup cebe havale sekmesini açarak prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. CEPBANK prosedürü Halkbank hesapları ve Finansbank Enpara hesabıyla gerçekleştirilemiyor.

Bankaların CEBE Havale İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cebe havale prosedürü amacıyla bankaların talep etmiş olduğu bulgular farklılık gösterebiliyor. Türkiye İş Bankası vasıtasıyla CEPBANK prosedürü gerçekleştirmek amacıyla para gönderdiğiniz ferdin TC kimlik numarasını da bilmeniz gerekirken TEB ile cebe havale gerçekleştirmek amacıyla yalnızca karşıdaki ferdin telefon numarasını bilmeniz kafi oluyor.

İnternet şubeden lüzumlu adımları tamamladıktan sonrasında minimum 20 en oldukça 1000 TL (ATM’den tek seferde problemsiz çekilebilen para miktarı) gönderim yapabilirsiniz. CEPBANK prosedürünü tamamladıktan sonrasında prosedür esnasında vermiş olduğunuz alıcı telefon numarasına bir kod gider. 6 haneli kod yardımıyla hangi bankadan gönderim yaptıysanız o bankanın ATM’lerinden biri kullanılarak para çekilebilir.

Cebe Havale ile Gelen Para Nasıl Çekilir?

Cebe havale ile gelen parayı çekmek amacıyla ATM’den kartsız prosedürler menüsünü açmalı, cebe havale opsiyonuna tıklamalısınız. Sonrasında sizden dilenen verileri ve kodu ATM’ye girerek paranızı çekebilirsiniz.

Yaptığınız havale neticesinde para karşı doğrultu doğrultusundan çekilmesiyse paranız 7 gün içersinde hesabınıza iade edilir (harcamalar hariç).

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy