BTCTurk Borsası İncelemesi

BTCTurk Borsası İncelemesi

BTCTurk, Türkiye’de 5 kripto para birimi değişim sisteminin 1. ve dünyada dördüncü sırada yer alıyor, ilk Temmuz 2013’te prosedürlerine başladı ve aynı zamanda 90.000’den fazla aktif olan 560.000’den fazla kullanıcıya sahip. Özgür Güneri, 2018 yılında şirketin %95’ini eski CEO Ozan Yurtseven’den satın alarak CEO oldu ve şirketi yaklaşık 100 personele genişletti.

Btctürk Pro ve Normal uygulaması vardır, Normal uygulamada hemen alım satım yapabilirsiniz, Acemiler için kullanılan bir uygulamadır (Komisyon oranları fazladır tavsiye etmiyorum)

BTCTurk Borsası, Türk Lirası için bir çok kripto para birimi sağlar. Bu kripto para birimleri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT) ve ayrıca Stellar Lumens (XLM) olan en belirgin olanlardan birkaçından oluşur.

Para Gönderme Ve Para Çekme İşlemleri

  • Ödeme olarak Kart,Havale,Eft(ZİRAAT,VAKIF,AKBANK,FİBABANK,DENİZBANK) Hesapları BTCTürkte mevcuttur havale yapabilirsiniz.
  • Ve PAPARA ile çekim yapabilir-gönderebilirsiniz.

Maliyetlerle ilgili olarak, btcturk, bireysel alım satım miktarı arttıkça çok daha olumlu olan uygun fiyatlı komisyon ücretlerine sahiptir. Bununla birlikte, finansal kurum transferi yoluyla minimum peşinat ve Para Çekme tutarı (1000 TL) vardır. Anlık Transferler için 10 TL olan çok küçük bir sınırlama var.

NOT:BTCturk gerek uygulaması gerekse yüksek komisyon oranları dolayısıyla tercih etmediğim bir borsadır.Binance ile kıyaslanamaz bile,Burda hesap açıp Arbitraj yapabilirsiniz,Diğer borsalar ile fiyatları bazen farklı olabiliyor %2 gibi

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy