Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır 2023

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır 2020

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır 2020 Değişik kurumlara yada kişilere borçları olan kişiler, tüm bu borçları bir kurumda toplamak ve ödemeleri yapılandırmak amacıyla borç kapatma kredisi çekebilir. Bankalar tarafınca bu sürecin iyileştirilmesi ve karşılıklı mağduriyet oluşmayacak şekilde yönetilebilmesi amacıyla hususi şartlar belirlenmiştir. Borç kapatma kredisi 2020 yılı için kredi faiz oranlarındaki güncel tabloya nazaran hesaplanmaktadır. Borçlarını kapatmak isteyen müşterilerin faiz oranlarını inceleyerek, 36 aya kadar vadeyle gereksinim kredisi çekme olanağı bulunuyor. Aylık gelir, borç tutarı, ödenebilecek aylık taksitlerin yapılandırılması şeklinde durumlar göz önünde bulundurularak planlama yapılıyor.

En Düşük Borç Yapılandırma Faizi

2020 Borç kapatma kredisi yada 2020 dönemleri için yalnız yılda bir kez belirlenen durağan(durgun) faiz oranlarıyla verilmez. Bankaların belirlemiş oldukları değişik kredi türlerine ve dönemsel kredi faiz oranlarıyla kredi temin etmek mümkün olmaktadır.

An itibariyle borç kapatmak amacıyla çekilebilecek gereksinim kredilerinin en düşük faiz oranı %1,80 olarak açıklanmıştır. 36 ay vadeyle 10.000 Türk Lirası tutarındaki kredi talebinde minimum faiz oranıyla beraber aylık taksit ödemesi 402 Türk Lirası olarak oluşturulabiliyor. Borç kapatma kredisi Temmuz döneminde 10.000 TL 36 ay vadeli kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 14.541 Türk Lirası’dır.

Düşük Faizle Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda yer edinen kredi faiz oranları ve bankalar, borç kapatma kredisi veren bankalar Temmuz periyodu için sıralanmıştır. En düşük taksit – faiz oranı veren bankadan başlayarak meydana getirilen sıralamanın değişik dönemlerde değişme durumu söz mevzusu olabilir. 36 ay vadeye hususi olarak 10.000 Türk Lirası tutarında “gereksinim kredisi” veren bankaların belirledikleri ödeme planlamaları şu şekildedir;

ING Bank Borç Kapatma Kredisi

10.000 Türk Lirası gereksinim kredisi için ING Bank en düşük faiz oranıyla hizmet veren kurumdur. %1,80 faiz oranıyla hizmet veren bankanın aylık taksit talebi ise 402 Türk Lirası olarak açıklanmıştır.

Cepteteb Borç Kapatma Kredisi

En düşük faiz oranıyla hizmet veren ikinci müessese olan Cepteteb ile %1,83 faiz oranıyla kredi çekmek mümkün. Bankanın bu faiz oranına hususi olarak belirlediği aylık ödeme tutarı ise 405 Türk Lirası’dır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

10.000 Türk Lirası tutarındaki gereksinim kredisi için Akbank’ın belirlediği %2,17 faiz oranından yararlanılabiliyor. Bankanın güncel faiz oranıyla aylık 431 Türk Lirası kredi ödemesi yapılması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş Bankası tarafınca %2,30 gereksinim kredisi faiz oranı belirlenmiştir. Bankanın ödeme planlamalarına yansıttığı aylık taksit tutarı ise 442 Türk Lirası’dır.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi

İhtiyaç kredisini %2,39 faiz oranıyla veren Burgan Bank, aylık taksit olarak 449 Türk Lirası talep ediyor.

Borç Kapatma Kredisi Iyi mi Alınır?

Borç kapatma kredisi almak için bankalar tarafınca da açıklanan hususi şartları yerine getiren müşterilere verilmektedir. Aşağıda tüm, borç yapılandırma kredisi temin etme şartları sıralanmıştır;

    • Borcunu kapatmak için öteki bir bankadan kredi çekmek isteyen müşterinin etken olarak devam eden herhangi bir yasal/yönetimsel takibinin bulunmaması gerekiyor.
    • Konut kredisi dışındaki kredi türlerine başvuruda bulunacak olması durumunda 36 ay üstünde vade talebinde bulunmaması isteniyor.
  • Kredi talep edilebilmesi için resmi geçerliliğe haiz evrakların satın alan tarafınca beyan edilmesi şarttır.
  • Kredi çekmek için ipotek verilecek olması durumunda, krediyi çekecek olan müşterinin eşi tarafınca da rıza belgesinin imzalanmış olması gereklidir.
  • Müşterinin güncel borçlarının kayıt altına alınmış olduğu resmi evrakların temin edilmesi istenir.
  • Aylık gelirin %50’sinden daha yüksek bir tutarda aylık taksit ödeme planlaması talep edilmemesi gereklidir.
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy