BES Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir ?

BES Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?

Bes Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir ? Biresysel Emeklilik Sistemi

Biresel emeklilik sisteminin en önemli avantajlarından birisi günümüzde sosyal güvenlik sistemlerindeki problemler yüzünden ortaya çıkan maaş oranları ve ödemelerdeki karmaşaya kolaylık getirmesidir.  İşte diğer önemli avatajları ve neden birel emeklilik sorusuna verilebilelcek bazı cevaplar:

Bireysel Emeklilik sistemi size kamunun sağladığı emeklilik gelirini tamamlayıcı ikinci bir emeklilik imkanı vermekte ve çifte maaş alabilmeyi sağlamaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne yapacağınız katkı payı ödemelerini kendi seçtiğiniz emeklilik yatırım fonlarında değerlendirerek emekliliğiniz boyunca rahat ve maddi sıkıntıdan daha az uzak şekilde yaşama imkanı sağlıyor.

Devlet bireysel emeklilik sistemini vergi avantajları ve kolaylıklarınıda sunmakta.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne ödediğiniz katkı paylarını belirli sınırlar dahilinde verginizden düşer, yatırıma yönlendirme sürecinde vergi avantajlarından yararlanırsınız. Böylece hem daha az vergi verir, hem de birikimlerinizin değeri artarken kazanırsınız.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy