Banka Sınavları 2023 (GÜNCEL BANKA PERSONEL ALIMLARI)

Banka Sınavları 2020 (GÜNCEL BANKA PERSONEL ALIMLARI)

Eğer bankacı olarak iş hayatına adım atmak istiyorsanız, banka sınavları ne vakit 2020 senesinde diye merak edebilirsiniz. İşte sizler için araştırdığımız banka imtihan tarihleri ile personel alımları 2020 yılı iş ilanları.

Banka sınavları 2020 senesinde bir oldukca banka tarafınca yapılacaktır. Bizde kredibankalar.com olarak bankacı olarak emek verme hayatına adım atmak isteyenler için banka imtihan tarihleri 2020’e ilişkin verileri aktarıyoruz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Akbank, İş Bankası, Güvence Bankası ve öteki bankalar açık pozisyonları için toplu alımlar yapmakta ve iş ilanları yayınlamaktadır. Sizde bu ilanları inceleyerek bankaların eleman alım kriterlerine göz atabilir, uygun pozisyon olması halinde online başvurunuzu yapmış olup banka sınavına katılmaya hak kazanabilirsiniz. Peki ne vakit bu banka sınavları, işte ilgili tarihleri bu mevzu üstünden bankalar işe alım ilanları açtıkça paylaşacağız. Ek olarak bu sayfada bulunan banka ilanları sayfalarına göz atarak ilgili açık pozisyonlara bakabilirsiniz.

Banka Sınavları Ne Zaman Yapılacak

Yeni senenin gelmesiyle birlikte bir oldukca bankacı talibi bu probleminin yanıtını merak etmektedir. Aşağıda sizler için vereceğimiz bağlantılar vasıtasıyla bankların resmi web sitesi üstünden “banka iş ilanları 2020” yılına ilişkin verileri öğrenebilirsiniz. Bankaların ek olarak eleman alım ilanlarına sitemiz üstündeki konulardan da ulaşabilirsiniz. Güncel olarak bankalar eleman alımı ilanı açtıklarında sitemizde duyurusunu yapıyor ve sizlere sunuyoruz. Sizde bu ilanlardaki kriterlere göz atarak uygun pozisyon olması halinde banka iş başvurusunu yapabilirsiniz.

Bu sayfamız oldukça rağbet gördüğünden dolayı artık bu sayfa içeriğinden bankaların güncel iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Sayfayı favorilerinize ilave ederek sık sık takip edebilir ve yeni banka iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki güncel ilanlara göz atabileceğiniz şeklinde, gene aşağıda bulunan bankaların iş duyuru sayfaları bağlantıları vasıtasıyla da güncel iş ilanlarını denetim edebilirsiniz. Ek olarak feysbuk adresimizi de takip ederek bankaların iş ilanlarına ilk olarak siz ulaşabilirsiniz.

Not: Bankaların yeni imtihan duyuruları yapıldığında bu içerik güncellenecektir. Ek olarak aşağıda bulunan ilgili bankaların kariyer sayfalarına giderek güncel banka iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

BANKA SINAVLARI 2020
Yapı Kredi İş İlanları ve kariyer sayfası için tıklayınız.

Ziraat Bankası İş İlanları ve Banka Sınavları için tıklayın.

Vakıfbank iş başvurus sayfasına gitmek için tıklayın.

Teb kariyer sayfasına giderek açık pozisyonlar ve imtihan tarihlerini görmek için

tıklayın.

QNB Finansbank iş ilanları ve imtihan tarihleri ile açık pozisyonlar için tıklayın.

Odeabank imtihan tarihleri ile personel alımı 2020 için tıklayın.
İş Bankası imtihan tarihleri ve açık pozisyonlar için tıklayın.

İNG Bank açık pozisyonlar/ banka sınavları için tıklayın.

Halk Bankası insan kaynakları sayfası için tıklayın.

Denizbank açık posizyonlar ve sınavları için

tıklayın.

BankPozitif eleman alım duyuruları için tıklayın.

Akbank personel alımı ve duyurular için tıklayın.

Albaraka açık pozisyonlar için ve imtihan başvuruları için tıklayın.

Yukarıda yer edinen banka personel alımları ve sınavları için sizlere sunulan bağlantılar, bankaların resmi web sitesine yönlendirilmektedir. Banka sitelerine giriş yaparken, bankanın resmi sitesi olduğundan güvenilir olduktan sonrasında bilgilerinizi paylaşınız. Site linkinde Https:// SSL’nin etken bulunduğunu da denetim ediniz.

Bankalarda hangi görevler var?

Müfettiş Yardımcısı
Müfettiş Yardımcısı olarak çalışan Yönetim Kurulu adına, Genel Müdürlük Bölümlerinde, yurtiçi/yurtdışı şubelerde, Bankanın denetimi altındaki müessese ve işletmelerde, teftiş, soruşturma ve incelemeler meydana getiren kişidir.

Uzman Yardımcısı
Uzman Yardımcısı pozisyonundaki çalışan banka mensupları ise, Genel Müdürlük Bölümlerinde ve Kurumsal Şubelerde, vazife yapmış olduğu birimin faaliyetlerini Banka mevzuatlarınca çerçevesinde takip edip, uygular ve geliştirmeler yaparlar. Yönetici talibi ise(MT) olarak yetiştirilen uzman yardımcıları, uzmanlık alanlarında aldıkları pek oldukca kurum içi ve dışı eğitimle emek verme alanlarında profesyonellik kazanmış olurlar.

Data İşlem ve Yazılım Uzmanı
Data İşlem ve Yazılım Uzmanı pozisyonundaki çalışanlar, Bankaların günün koşullarına bakılırsa altyapı gereksinimlerini ve hedeflerini ilgili birimlerle beraber belirleyip, Data Teknolojileri mimarisini geliştirir ve yönetim informasyon sistemleri ile iş zekâsı sistemlerini kurup, kurulan sistem ve alt yapıların en etkin ve verimli şekilde işletimini, bakımını ve güvenliğini ilgili bölümlerle ortaklaşa iş yaparak sağlamasıyla görevlidir.

Gişe Yetkilisi 
Gişe yetkilisi pozisyonundaki çalışan banka mensupları ise, Şube ve Genel Müdürlük Bölümlerinde temel bankacılık hizmeti ve bu hizmetlerin yerine getirilmesinde destek olan görevleri yerine getirir. Şubelerde gişe işlemleri ve operasyonel işlemlerde vazife almanın yanı sıra performanslarına ve bulundukları şubelerde kadro imkânlarına bakılırsa satış, kambiyo, sorunlu kredilerin takip edeni şeklinde alanlarda da vazife alırlar.

Servis Yetkilileri
Kredi, muhasebe şeklinde operasyon bölümlerinde işlemleri yönetip, yönlendiren görevlilerdir. İmza yetkisi gerektiren bu pozisyonlar için üstün performans göstermek yada sınavlarda başarı göstermiş olmak gerekmektedir.

Satış ve Alan kişi Temsilcileri
Bu pozisyonda çalışan kişiler yoğun olarak kredi ve öteki ürünleri pazarlamak amacıyla direkt müşterilerle yazışma kurarlar. Satış performansına yönelik olarak şube içinde yada ağırlıklı olarak sahada vazife alabilirler. Bu pozisyondaki çalışanların ikna kabiliyetinin yüksek olması beklenmektedir.

Davet Merkezi Elemanı
Bankaların Davet Merkezinde davet alma ve dış arama pozisyonlarındaki çalışanların kariyer yolu açık olup hem yazışma yetkinliklerini geliştirmekte hem de Bankacılıkla ilgili pek oldukca mevzuda derinlemesine informasyon sahibi olmaktadır. Bazı bankalarda 2 yıl çalıştıktan sonrasında şubeye tahin şeklinde hak da bu göreve verilmektedir.

Operasyon Elemanı
Operasyon Elemanı ise bankalardaki Şube ve Genel Müdürlük Bölümlerindeki operasyonel faaliyetlerde vazife alarak, veri girişi, denetim, yazışma ve benzeri işleri desteklemektedir.

Takip Yetkilisi
Bankalarda hukuk müşavirliği ve müşavirliğe bağlı bölge teşkilatında; hukuksal işlemlerin iç ve dış evrak takibini yapar; noter, adalet sarayı, tecim odası, tapu daireleri ve öteki kamu kuruluşları ile ilgili işleri yürütürler. Takip yetkilisi kariyer yolu kapalı bir pozisyondur.

İhtisas Elemanı
Mühendis, avukat ve mimar şeklinde pozisyonlarda çalışan personellere denir.

Hususi Güvenlik Görevlisi
Hususi güvenlik görevlileri ise şubelerde ve bankanın belirlediği alanlarda güvenlik görevini yerine getirmekle görevli personellerdir.

Sürücü
Bankalarda, makam şoförü ile paraların nakili göreviyle sürücü olarak çalışan elemanlardır.

Eğer sizde bankacı olarak çalışmak için iyi bir kariyer planı yapıyorsanız, yukarıda sizler için verdiğimiz banka eleman alımları için ilgili bağlantıları kullanabilirsiniz. Bankalar personel alımları yapacakları sırada hem resmi sitelerinden hem de iş ilanı ve kariyer sitelerinden duyurular yaparlar. Bu oluşturulan iş ilanları ile imtihan tarihleri ve aday kriter şartları yer verilir. Bazı bankalar yazılı sınavdan sonrasında mülakat sınavlarıyla adayları değerlendiriken, bazılarıysa direk olarak bankacı adaylarını mülakata çağırırlar. Sizde banka sınavları sayfamızdaki güncel iş ilanlarına göz atabilir ve ilgili açık pozisyonları değerlendirebilirsiniz. Öteki taraftan banka personel alımı 2020 yılı verileri de sitemiz üstündeki yer edinen konulardan paylaşılmaktadır, bununla beraber yukarıdaki banka linklerinden de imtihan tarihleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayfa 2020 senesinde bankacılıkla ilgili personel alımlarını yayınlamak için hazırlanmıştır. Sayfamız sık sık güncellenmekte, banka imtihan duyuruları oldukça feysbuk adresimiz ve bu sayfadan yayınlanmaktadır.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy