Banka Harici Kredi Veren Kurumlar Nelerdir 2020

Banka Harici Kredi Veren Kurumlar Nelerdir 2020

Kredi denildiğinde genellikle ilk akla gelen bankalardır. Bankalar, kredi desteği sağlarken ilk başvurulan kurumlardır. Peki bunun dışında banka harici kredi veren kurumlar var mı? Bu sorunun yanıtına gelecek olursak,  bankalardan bu yönde fayda göremeyen ve kredi desteği alamayan kişiler farklı kurumlardan bu desteği almaktadırlar.

Bankalar dışında, öncelikle finansal kiralama kuruluşları, şeker, finans, pamuk gibi ya da 62 tane yasal olarak kayıtlı faktoring kuruluşlar, holdingler, 14 adet finans kuruluşu aynı zamanda finansman şirketleri, yabancı bankalar ve Türkiye temsilcilikleri, varlık yönetim şirketleri, ödeme kuruluşları gibi birçok kurum bankalar dışında kredi desteği sağlayan kuruluşlardır. Kredi desteğini sağlarken bu şirketlerinde farklı olarak bankalardan farklı belgeler isteyebilmektedirler.

Banka harici olarak kredi desteği sağlayan kurumlara bir kaç örnek verecek olursak, evkur, hemenat, koç fiat kredi, koç finans, mortgage ev kredisi olarak kredi destekleri veren ve kredi desteklerini farklı farklı ev, taşıt ya da ihtiyaç olarak sağlayabilmektedirler. Kredi almaya şartlarınızın uygun olması sonucunda desteklerden faydalanabilirsiniz.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment