Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir 2023

 

Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir 2020

Altına yatırım yapmayı düşünenler için uzun vadede çok iyi bir seçim olacağını belirtmek isteriz. Altın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yatırım yaparken dikkatli olmazsanız altından fayda göremeyeceğinizi belirtmek isteriz. Bazı zamanlar ise altın aldığınızda dolandırıcıların kurbanı olabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu TSE belgeli altın almanızdır. Almış olduğunuz altınların üzerinde mutlaka ayarının olması ve imalatçıların firmaların ve kuyumcuların patent damgasına bakmanız gerekmektedir.

 

Almış olduğunuz altınların faturasının mutlaka ama mutlaka olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra altın alırken, gram olarak ağırlığının ve gram fiyatlarının işçiliklerini öğrenmeniz de fayda olacaktır. Altınlara ne kadar işçilik olursa, ödenmiş olunan ve ileride ise satmak üzere hangi oranda fiyatın düşeceğini bilmiş olursunuz. Takı ya da ziynet olarak alınan altınların modellerine ve işçiliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Genel anlamda basit altın olarak takıların işçilikleri 24 ayar altın olarak gram fiyatlarının 1/4’ü olarak özel takıların işçilikleri ise 14 ayar gram şekline eşit olarak ifade edilir.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy