Altcoin Nedir 2023?

 

Altcoin Nedir 2020?

Altcoin, olarak adlandırılan Bitcoin dışında kalan sanal paranın çeşitlerini temsil eden bir birimdir. Altcoin nedir? Sorusuna Bitcoin in alternatifi olarak 2018 yılında sanal para olarak yatırım yapabilmek isteyenlerin bir veya birden fazla Altcoin tercih edeceğinden sizlere bahsetmek isteriz. Öncelikle Bitcoin piyasaları olarak yakından takip edilen çok kişi kolaylıkla buna cevap verebilir. Piyasa 2009’dan bu yana Bitcoin sayılmayacak kadar çok dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldığını belirtmek isteriz.

 

Ülkemizde ise piyasaların küresel anlamda yaşamış olan dolandırıcılıklar ve siber saldırılar olarak 100 binlerce insanın paralarını kaybetmesine ne yazık ki neden oldu. Sanal para borsası olarak güven sarsıldı ve daha sonra ise Bitcoin’in ardından ortaya Altcoin çıktı. Daha yenilikçi ve güvenli olarak işleyiş sağlanmaya devam etti. Tüm Altcoin’ler bitcoinden daha güvenli diyemesekte fakat işlem hızı ve tutulan dolandırıcılık ve aynı zamanda hırsızla karşı bir çok alternatif mevcuttur. Bir çok yeni karşımıza çıkan Altcoin sadece bağımsız girişimciler ve firmalardan çıkmamaktadır. Sanal para borsaları jeton olarakta özel olarak sunulmaktadır.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy