Alo 170’e Yapılan Şikayetlerde İşçinin Adı Gizlenir Mi?

Alo 170’e Yapılan Şikayetlerde İşçinin Adı Gizlenir Mi?

Alo 170’E Yapılan Şikayetlerde İşçinin Adı Gizlenir Mi? Alo 170 1

İşçilerin çoğunluğu haksız durumda kalmaları durumunda ilgili şikayetlerini ya alo 170 e ya da bimer üzerinden ilgili kuruma şikayet ederek, çözüm arayışına girebilir. Bu durumda işçiler bu ihbar veya şikayet esnasında acaba işçinin adı gizlenir mi, şikayet edenin kimlik bilgileri karşı tarafa yansır mı, şeklindeki soruların yanıtlarına bakacağız.

Alo 170’e Yapılan Şikayetlerde İşçinin Adı Gizli Tutulmakta Mıdır?

İşçiler zaman zaman iş yerinde yaşadıkları sıkıntıları ve problemleri dile getirmekten çekinebilmektedirler. Bu çekimserliklerinin altında yatan en temel sebep ise işverenin kulağına gider ve mutlaka bir yerden duyar işimden olurum korkusu vardır.

İşçiler iş yerinde yaşadığı sıkıntıları ve sorunları ALO 170’e bildirebilir ve bu konuda detaylı şekilde SGK tarafından bir inceleme başlatılabilir. Eğer sizler de ALO 170’e bir sorunu veya iş yerinde yaşanılan bir durumu şikayet etmek istiyor ama acaba ismim geçer mi korkusu ve endişesi ile karşı karşıya kalıyorsanız ALO 170’e yapılan şikayetlerde isminizin işveren tarafından öğrenilip öğrenilmeyeceği konusunda bilgi vereceğiz.

Alo 170’E Yapılan Şikayetlerde İşçinin Adı Gizlenir Mi? Alo 170 2

Arkadaşlar yapılan şikayetler eğer olumlu sonuçlanır ve incelemeler sonucunda iş yeri ciddi şekilde bir cezaya çarptırılırsa, ve davalık olursa. İşte tam da bu aşamada işveren kimin şikayet ettiğini hangi konuda sıkıntı yaşandığını, şikayet konusu, şikayet eden kişinin adı gibi bilgilere bu aşamada öğrenebilmektedir. Bu aşamada öğrenmesi mümkündür çünkü dosyaların tümü bir bir yetkili kişinin önüne gelecektir, bu dava dosyalarından da işverenin kim tarafından şikayet edildiği gibi bilgilere ulaşması son derece mümkündür.

Alo 170 Şikayet

Eğer sizler de iş yerinde yaşadığınız bir sorunu şikayet etme yoluna gitmek istiyorsanız bu bilgiler aklınızda olsun. Aslında kim tarafından şikayet edildiği yazılmaması gerekir, fakat maalesef şuan ki sistemde bu konu ciddi şekilde işçi için tehdit oluşturmaktadır. İşçiler yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları işveren duyar korkusu ile içine atmakta ve gerekli mercii lere haber verememektedir.

Sonuç olarak bakıldığında alo 170 hattını arayarak şikayet edenler veya bimer üzerinden şikayetlerini dile getirenlerin geneli eğer ki, kişisel bilgilerinin ifşa edilmemesi gerektiğini belirtirse ilgili metinlerde bunu belirtmiş ise karşı tarafa belirtilmez. Ancak kesin bir bilginin olmadığını belirtelim. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz; bimere yapılan ihbarlarda genelde ihbarı yapanın kimlik bilgileri gizlenir ancak şikayetlerde gizlenmiyor.

Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy