57 Nolu Hata Kodu Nedir ? 2023

57 Nolu Hata Kodu Nedir ? 2020

Hata kodu 57 uyarısı verildiği süre, bireylerin kredi kartıyla gerçekleştirmek istedikleri prosedürin zorla izin verilmediği anlaşılmaktadır. Kredi kartıyla harcama yapılmak istendiğinde ya da öteki bir yere para gönderilmek istendiğinde meydana çıkan hata 57 kodu, prosedüriş dönemlerden kalan kredi kartı borçlarının olması ya da bankaya ilişik öteki bir borcun bulunması sebebiyle meydana çıkmakta ve bankacılık prosedürlerini kısıtlamaktadır. Yitik olması ya da prosedüriş borçların ödenmemesi sebebiyle bloke olan kredi kartları sanal pos cihazlarına okutulmuş olduğu zamanlarda, hata 57 kodu verilmekte ve prosedür iptal edilmektedir.

Hata 57 Kodunun Ortaya Çıkmasına Sebep Olan Durumlar Nedir?

Hata 57 kodunun oluşma sebepleri aşağıda sıralanmıştır:

  1. Kredi kartı amacıyla asgari oranda taksit ödemesi yapılmadığı günlerde, kart borçları birikir ve 3 ay amacıylade kartlar kullanıma kapatılır. Bloke olan kredi kartıyla alış veriş yapılmak istendiği günlerde, hata 57 koduyla karşılaşılmaktadır.
  2. Kredi kartları; kaybolmaya da çalınma şeklinde haller ortaya geldiği süre kullanıma kapatılmaktadır. Tekrardan tespit edilen kartlarla prosedür yapılmak istendiğinde; kartlar bloke edilmiş olduğu amacıyla hata 57 kodu uyarısı verilecektir.
  3. Kredi kartıyla çevrimiçi prosedür yapma izni verilmemişse, çevrimiçi harcama ya da ödemelerde hata 57 kodu belirecektir.
  4. Kart amacıyla tariflenen limitten daha oldukça harcama yapılmak istendiği günlerde sanal pos cihazları doğrultusundan hata 57 kodu uyarısı verilmektedir.

57 Nolu Hata Kodu Nedir ? 2020 57 Hata Kodu

Kredi kartları amacıyla tespit edilen günlük prosedür limiti sonuçlanmış olabilir. Belirlenen prosedür sayısından daha oldukça prosedür yapılmak istendiğinde, hata 57 koduyla karşılaşılabilir.
Önotorizasyon gerektiren kart prosedürleri yapılmak istendiği süre, eğer kredi kartının önotorizasyon yetkisi bulunmuyorsa, hata 57 kodu verilmektedir.
Saklı kart prosedürlerinde, kart güvenlik numarası şu demek oluyor ki ccv kodu girilmeden prosedür yapılmak istenirse hata 57 kodu verilir ve prosedür iptal edilir.

Hata 57 Kodunun Ortadan Kaldırılması İçin Ne Yapılmalıdır?

  • Borç sebebiyle kullanıma kapatılan kredi kartlarının borçları ödendikten kısa bir zaman sonrasında, kredi kartları tekrardan kullanıma açılacaktır. Eğer kredi kartı borcu yeni ödenmişse ve kart bloke edilmişse, kart borcu ödendikten sonrasında, makbuzla eş güdümlü banka şubesine gidilmesi ve kartların tekrardan kullanıma açtırılması gerekir.
  • Kaybolduğu amacıyla bloke edilen kartların kullanıma açılması amacıyla, bankaların satın alan hizmetleri aranmalı ve kartın tekrardan etken duruma getirilmesi amacıyla yönerge verilmelidir.
  • Limit aşımı sebebiyle hata 57 kodu veriliyorsa, kredi kartının limitlerini yükseltmek gerekir. Kredi kartının limitler; kartın kullanıldığı ilk yıl amacıyla aylık gelirlin iki katı, ikinci yıl ve sonrasındaysa aylık gelirin 4 katına kadar yükselebilir.
  • Online işlemlere kapalı bulunmuş olduğu amacıyla hata 57 kodu veren kredi kartlarının, çevrimiçi alış veriş ve ödemelere açılması gerekir.
  • İnternet şubelerinden, satın alan hizmetlerinden ya da bankaların tespit etmiş olduğu SMS bankacılığı hizmeti üstünden, kredi kartları çevrimiçi işlemlere etken duruma getirilmektedir.
  • Sanal Pos Hata Kodları Ve Kodların Anlamları
Leave a Comment

ChainPress is your secure sourse of the latest financial news in the country and around the world! Learn more about cryptocurrencies and marketing tendencies that rule the economy