Acil Kredi Lazım Nasıl Bulurum?

Acil kredi lazım nasıl bulurum, diyenlerdenseniz, aradığınız her şeyi yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Para arıyorsanız bulmanız neredeyse imkansız gibi mi gözüküyor, o zaman aşağıda bahsedeceğimiz yollardan biri mutlaka size uyacaktır. Acil kredi ihtiyacı duyduğunuda, akla ilk gelen seçenek bankalardan kredi almak oluyor. Peki, bankalardan nasıl kredi çekebilirsiniz?

Acil kredi lazım nasıl bulurum, diyenlerin akıllarına ilk olarak bankalardan kredi çekmek geliyor olabilir. fakat bilindiği gibi, bankalardan kredi çekmek artık eskisi kadar kolay değil. Pek çok şartı yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Sigortalı bir işte 6 aydan daha uzun süredir çalışıyor olmak, başka bankalarla kredi ya da kredi kartı ile ilgili sorun yaşamıyor olmak, talep ettiğiniz nakit miktarının, maaşınızın çok çok üzerinde olmaması ve belki de en önemlisi, kredi notu puanınızın yeterince yüksek olması, sağlamanız gereken koşulların arasında yer alıyor. Bilindiği gibi, son yıllarda yapılan düzenlemeler doğrultusunda, eğer kredi notu puanınız yeterli yükseklikte değil ise, bankalardan kredi çekemezsiniz. Bu kredi notu puanı yüksekliğine sahipseniz de, aslına bakılırsa nakit para arayışı içerisine çok fazla girmeden, zaten gidip direkt biresel kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankalardan kredi çekemediğiniz zamanlarda ne yapabilirsiniz?

Acil kredi lazım nasıl bulabilirim? dediğinizde bankalardan kredi başvurusu yapma imkanınız yoksa, o zaman senetle borç veren şirketler ve senetle kredi verenler ile ilgili bir araştırma yapabilirsiniz. Bu kişiler ve şirketler, bankalardan kredi alamayan ama acil nakte ihtiyaç duyan kişilere yardımcı oluyorlar. Senet karşılığında borç para veriyorlar. Talep ettiğiniz nakit miktarının üzerine, borcunuzu geri ödemeyi planladığınız vadeye göre belli bir faiz oranı ekleniyor. Sonrasında bu toplam para, vadeye sayısına bölünerek, her vade için bir senet düzenleniyor.

Siz de acil nakit ihtiyacınızı karşıladıktan sonra, vadesi gelen borcunuzu ödeyerek, o döneme ait senetinizi geri alıyorsunuz. Tüm borcunuzu ödediğiniz de, tüm senetleri geri almış olup, ticari ilişkinizi sonlandırabiliyorsunuz. Senetle kredi verenler ile dikkat etmeniz gereken tek nokta, senet nasıl yazılır ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmak. Borç para verilir diyen kişiler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, yazımızın altına yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

2 comments on “Acil Kredi Lazım Nasıl Bulurum?
  1. İlhan dedi ki:

    Acil senetle 20000 tl ye ihtiyaç duyuyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  2. ahmet dedi ki:

    acil 15000tl ihtiyacım var aylık 400 tl öder

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir